کد خبر: ۲۰۰۶۰۰45804
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

بیمه ملت، رکورد توانگری مالی صنعت بیمه را شکست

رویکردهای جدید مدیریتی و توجه به شاخص‌های مهمی مانند افزایش سرمایه سبب شد بیمه ملت به تازگی رکورد ارزشمندی را در شاخص توانگری مالی در سرزمین اصلی به ثبت برساند و برای دومین سال پیاپی آن را ارتقا دهد.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه‌ملت، بنابر اعلام بیمه‌مرکزی نسبت توانگری مالی این شرکت برای سال ۱۴۰۰معادل ۳۸۶درصد (سطح یک) مورد تائید قرار گرفته است. این نسبت در سال ۱۳۹۹بالغ ۲۷۹درصد و در سال ۱۳۹۸بالغ بر۱۹۴درصد اعلام شده بود. به عبارت دیگر این نسبت بالغ بر ۹۸درصد رشد نسبت به سال ۱۳۹۸را تجربه کرده است.

این دهمین سال پیاپی است که بیمه‌ملت سطح یک توانگری را در سرزمین اصلی به دست می‌آورد و دومین سال است که این نسبت را نیز ارتقا داده است.

اعلام توانگری مالی سبب می‌شود تا تصمیم‌گیری فعالان بازار بیمه شامل بیمه‌گزاران، سهامداران و سرمایه‌گذاران، نمایندگان و کارگزاران بیمه و… در خصوص خرید بیمه‌نامه، سرمایه‌گذاری، نظارت و در نهایت انتخاب یک شرکت بیمه با توجه به سیگنال‌های اعلام شده، تسهیل شود و رکورد جدید بیمه‌ملت در این شاخص مزیت رقابتی پایداری است که سبب ایجاد افزایش تراز عملیاتی و سودآوری و موجبات رضایت سهام‌داران و همه ذی‌نفعان را پدید خواهد آورد.

نهاد ناظر به بیمه‌گزاران توصیه کرده که در انتخاب بیمه‌گر خود توانگری مالی اعلامی، به عنوان معیاری اساسی توجه داشته باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا