کد خبر: ۱۰۱۰۰۰63190
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

تامین مالی بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی از سوی بانک مسکن

مدیرعامل بانک مسکن از تامین مالی بیش از ۲۰۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها خبر داد.

محمود شایان در گفت‌وگو با هیبنا، درخصوص آخرین وضع تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن اظهارکرد: با آغاز فرایند ثبت‌نام از سوی وزارت راه و شهرسازی در حدود ۲میلیون نفر تاکنون در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: طبق قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی شبکه بانکی را برای تامین مالی ۳۶۰‌هزار میلیارد تومان تکلیف کرده است.

او با بیان اینکه اعتبارات این طرح از سوی بانک مرکزی به ۲۷بانک و موسسه مالی و اعتباری عامل تخصیص داده شده است، افزود: سهم بانک مسکن تامین مالی به میزان ۶۳۰هزار میلیارد ریال برای ۲۱۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن است.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین درخصوص تامین مالی پروژه‌های باقی‌مانده از طرح اقدام ملی مسکن به‌عنوان تکالیف این بانک گفت: برای تامین مالی این طرح هم بیش از ۲۴۵هزار نفر نزد بانک مسکن افتتاح حساب کردند و بیش از ۱۰۷هزار میلیارد ریال از جانب متقاضیان نزد بانک سپرده‌گذاری شده که از این میزان بیش از ۵۴هزار میلیارد ریال به پروژه‌ها اختصاص یافته است.

او تاکید کرد: منتظر هستیم تا وزارت راه و شهرسازی متقاضیان واجد شرایط را به شبکه بانکی معرفی کند تا بانک‌ها نیز در زمان باقی‌مانده سال، با توجه به تکلیف قانونی به تخصیص منابع اقدام کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا