کد خبر: ۲۱۰۹۰۰60522
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت هابانک و بیمهبازارها و خدمات مالی

تحقق ۷۱۰۰ میلیارد ریالی سود سرمایه‌گذاری‌های بیمه کوثر

بیمه کوثر توانست در هشت ماه سال۱۴۰۰مبلغ ۷هزارو۱۰۰میلیارد ریال سود را از محل سرمایه‌‌گذاری‌های گوناگون محقق کند.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه کوثر، مدیر سرمایه‌گذاری و اقتصادی شرکت در گفت‌وگو با اخبار پولی مالی، ضمن بیان مطلب فوق، خاطرنشان‌کرد: برنامه‌ریزی برای افزایش سودهای ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر شرکت بیمه است، زیرا عموما درآمدهای بیمه‌گری ناچیز و بعضا منفی است.

بنابراین بیمه کوثر نیز از چند سال قبل برنامه‌ریزی دقیق و جدی برای این عرصه در نظر گرفت که خوشبختانه به نتایج خوبی نیز منجر شد.

نوید خاندوزی گفت: بیمه کوثر از حیث سودآوری خالص در سال گذشته رتبه سوم را در صنعت بیمه به خود اختصاص داد و منافع خوبی را نصیب سهام‌داران و ذی‌نفعان کرد.

او بودجه برآوردی ابتدای سال و پیش‌بینی‌شده شرکت از محل سرمایه‌گذاری‌ها را برای سال جاری ۶هزارو۸۰۰میلیارد اعلام و اظهار کرد: علی‌رغم وضع نه چندان مناسب بازار سرمایه که با ریزش‌ها و نوسانات فراوانی همراه بود، خوشبختانه توانستیم از ابتدای سال تاکنون مبلغ ۷هزارو۱۰۰میلیاردریال سود شناسایی کنیم.

به عبارتی در هشت ماه به هدفی که برای دوره ۱۲ماهه تعریف شده بود دست یافتیم و اکنون از آن گذشته‌ایم.

مدیر سرمایه‌گذاری و اقتصادی بیمه کوثر از انتظار رشد قابل توجه سود سرمایه‌گذاری‌ها در سه ماه پایانی سال خبر داد و گفت: بخش اعظم سرمایه‌گذاری‌های بیمه کوثر در هلدینگ غدیر و گسترش نفت و گاز پارسان قرار دارد که مجامع این دو هنوز برگزار نشده و سود قطعی سرمایه‌گذاری ناشی از این محل هنوز در محاسبات ما وارد نشده است.

با توجه به وضع خوب این شرکت‌ها، به نظر می‌رسد امسال نیز شرکت بیمه کوثر بتواند به سودآوری خوبی برسد و باز هم در سطح صنعت از این نظر بدرخشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا