کد خبر: ۲۸۰۸۹۹6783
لینک کوتاه:
تولید و بازرگانیروزنامه

تشدید رکود در بازار گوشت قرمز با آغاز تعطیلات اجباری

رئیس شورای دام کشور پیش‌بینی کرد ابتدای هفته آینده قیمت گوشت کاهش یابد

رئیس شورای دام کشور از رکود حاکم بر بازار گوشت قرمز ابراز نگرانی کرد و اعلام کرد با کاهش توان خرید مردم تقاضا برای مصرف گوشت قرمز کاهش یافته و این نگرانی وجود دارد که با آغاز تعطیلات اجباری در هفته‌ آینده رکود بر بازار این کالا بیش از گذشته تشدید و زیان دامداران را به همراه داشته باشد.

منصور پوریان رئیس شورای دام کشور در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به کاهش مصرف گوشت در اقشار متوسط و کم درآمد جامعه، اظهار کرد: کاهش مصرف موجب شده قیمت گوشت قرمز رو به کاهش بگذارد تا جایی که در برخی از مواقع پاسخگوی هزینه تولید برای دامدار را نباشد.

وی ادامه داد: جمعیت دامی قابل توجهی در دامداری‌ها وجود دارد که برای مصرف آن بازار کشش ندارد.

پوریان قمیت خرید هر کیلوگرم دام سنگین زنده از دامداران را ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان و قیمت خرید هر کیلوگرم گوشت دام سبک زنده را ۴۳ تا ۴۵ هزار تومان عنوان کرد.

وی قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی برای عمده فروشی را ۹۵ هزار تومان و هر کیلوگرم لاشه گوساله را ۷۰ هزار تومان اعلام کرد.

پوریان کمبود عرضه در برخی از استان‌ها را به دلیل محدویت در جابه‌جایی عنوان کرد که موقتی بوده و نتیجه اجرای طرح پلاک کوبی سازمان دامپزشکی است.

وی آغاز تعطیلات اجباری از ابتدای هفته آینده را مورد اشاره قرار داد و گفت: این تعطیلات می‌تواند رکود بر بازار این کالا بیش از گذشته تشدید و زیان دامداران را به همراه داشته باشد.

رئیس شورای دام کشور خواستار افزایش حمایت دولت از دامداران با تشدید رکود در بازار گوشت قرمز شد.

پوریان اجرای طرح خرید حمایتی گوشت قرمز از دامداران توسط شرکت پشتیبانی را یکی از راهکارهای حمایت از دامداران در شرایط سخت رکود دانست.

وی پیش بینی کرد در ابتدای هفته آینده شاهد کاهش حداقل ۳ هزار تومانی در هر کیلوگرم گوشت قرمز باشیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا