کد خبر: 22070049747
اخبار شرکت ها

توسط شرکت گل‌گهر؛ از آتش‌نشانان و فعالین ایمنی منطقه گل‌گهر تجلیل شد

آئین تجلیل از آتش‌نشانان و فعالین حوزه ایمنی منطقه بزرگ معدنی و صنعتی گل‌گهر شب‌گذشته با حضور مدیرعامل و معاونین شرکت گل‌گهر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت گل‌گهر، در این آئین مهندس ایمان عتیقی مدیر عامل شرکت گل‌گهر با بیان اینکه جمع ۲۷۰ نفره آتش‌نشانان منطقه گل‌گهر به خاطر تبحر خاصشان می‌توانند یک تیم پا به کار برای استان کرمان باشند، گفت: شرکت گل‌گهر از لحاظ تامین زیرساخت‌های ایمنی پیشگیرانه به گونه‌ای برخورد کرده که این افراد در کمترین ریسک قرار داشته باشند.

وی ضمن پاسداشت خدمات و تلاش‌های آتش‌نشانان و کادر ایمنی منطقه گل‌گهر، اظهار داشت: هیات مدیره گل‌گهر و شرکت‌های وابسته، آمادگی این را دارند که از ابزارهای روز دنیا برای افزایش ایمنی کارکنان استفاده کند و تا کنون هم در این راستا بهترین عملکرد وجود داشته است.

مهندس عتیقی تاکید کرد: تیم قوی ایمنی گل‌گهر همیشه آمادگی داشته که هر اتفاقی در شهرستان سیرجان و استان بیفتد با تمام توان کمک کند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت گل‌گهر نیز در این مراسم گفت: بر طبق گزارش‌های اداره کار که حوزه ایمنی و آتش‌نشانی منطقه گل‌گهر را رصد می‌‌کنند، این منطقه در موضوع ایمنی سرآمد معادن کشور، مجموعه‌های صنعتی و کارخانجات است.

مهندس مجید علیدادی افزود: تلاش این گروه چه به لحاظ توان تخصصی و چه تعهد و کوشش و جدیت در کار باعث شده ما کمترین حوادث و آسیب‌ها را داشته باشیم و اگر اتفاقی هم افتاده به بهترین نحو عمل کرده‌اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز گفت: یکی از وظایف اصلی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی صیانت از نیروی کار است که یکی از ابعاد آن سلامت و حفظ جان کارکنان و کارمندان مجموعه‌های کاری است.

رضا اسماعیلی تاکید کرد: ما به دنبال این هستیم که شرکت گل‌گهر نماد ایمنی و پیاده‌سازی استانداردهای ایمنی در استان و کشور باشد و این مهم بدون همکاری و تلاش همه اجزای ایمنی شرکت‌های منطقه گل‌گهر میسر نمی‌شود.

در ادامه این مراسم دکتر مجید علیزاده، استاد دانشگاه و مشاور HSE شرکت گل‌گهر گفت: در حوزه‌های عملیاتی و غیر عملیاتی ممکن است به توانایی‌های ذهنی و شناختی نیاز داشته باشیم، اما یک آتش‌نشان باید در سه بعد جسمانی، ذهنی و هم‌چنین شناختی و ادراک و هوش توانمند باشد تا بتواند تصمیم‌های مهمی را در لحظه و در شرایط غیر مترقبه بگیرد و عملیات موفقی داشته باشد.

وی افزود: امیدوارم شرکت گل‌گهر در ده سال آینده اتیکت سازمانی بسیار قوی در ویترین صنعت کشور باشد و با توجه به اینکه در جهانی به شدت در حال تغییر هستیم، مسائل HSE و ایمنی باید به همان نسبت حرکت کند، چون HSE برای ما ارزش است نه اولویت تا تحت هیچ شریطی تغییر پذیر نباشد.

در پایان این مراسم از آتش نشانان منطقه گل گهر با اهدا لوح تقدیر شد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا