کد خبر: 090902144810
اقتصادبازاربازارها و خدمات مالیبانک و بیمه

جزییات قانون جدید بانک مرکزی / بانک‌ها سر به راه می‌شوند

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: قانون جدید بانک مرکزی، قدرت نظارت بانک مرکزی را در داد و ستدهای مالی و فعالیت‌های بانکی را افزایش می‌دهد.

به گزارش خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی  با اشاره به ابلاغ قانون جدید بانک مرکزی توسط رئیس مجلس شورای اسلامی گفـت: اگر این قانون به درستی اجرایی شود، بسیاری از مشکلات امروز مربوط به مباحث بانکی، از جمله اختلافات میان افراد حقیقی و حقوقی با بانک‌ها را از طریق ابزارهایی که در اختیار بانک مرکزی قرار داده، حل می شود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و بر خوار در مجلس یازدهم با بیان اینکه این قانون جدید قدرت نظارت بانک مرکزی را در داد و ستدهای مالی و فعالیت‌های بانکی افزایش می‌دهد، عنوان کرد: بی‌تردید یکی از اساسی‌ترین قانون‌گذاری‌های مجلس یازدهم همین قانون جدید بانک مرکزی بوده و توانست آن را به سر انجام برساند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اضافه کرد: یکی از طرح‌های دیگر که می‌تواند در کنار اجرای قانون جدید بانک‌ مرکزی بسیار موثر باشد، طرح مربوط به نحوه فعالیت‌های بانک‌های عامل است که اگر گزارش از کمیسیون اقتصادی مجلس به صحن بیاید، با وجود تراکم در قانون‌گذاری صحن، می‌تواند یکی از قوانینی باشد که با اولویت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار داریم قانون جدید بانک‌ مرکزی به صورت دقیق به مرحله اجرا برسد تا شاهد اثرات مثبت آن در حوزه اقتصادی کشور باشیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا