خارج شدن قطار مشهد به یزد از ریل/۱۷ نفر فوت شدند

  کد خبر: ۱۸۰۳۰۱85830
  لینک کوتاه:

قطار مشهد به یزد ساعت ۵:۳۰ صبح در حوالی یزد از ریل خارج شد. تاکنون ۱۷ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هفدهم خردادماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

بر اساس گزارش دنیای‌اقتصاد، حوالی ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد صبح چهارشنبه با خروج قطار مشهد یزد، در حوالی یزد از ریل و واژگونی واگن‌های مسافری تا به حال ۱۰ نفر از هموطنان مان در این حادثه جان باختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هفدهم خردادماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

راه آهن درباره برخورد قطار مسافری مشهد- یزد با بیل مکانیکی طی اطلاعیه‌ای نوشت: سه واگن از قطار مسافری مشهد- یزد در بلاک عباس آباد- ریزو در محدوده اداره کل راه آهن شرق از خط خارج شد.

علت چیست؟

میر حسن موسوی معاون مسافری راه آهن، گفت: این قطار ۳۴۸ مسافر داشته که بعد ازوقوع حادثه قطار امدادی به محل حادثه اعزام کرده ایم.

به گفته معاون مسافری راه آهن، از ایستگاه قطار طبس یک قطار فوق العاده به محل حادثه که ایستگاه بلاک عباس آباد است اعزام شده و مسافران این قطار را به ایستگاه طبس اعزام کرده و از آنجا با اتوبوس مسافران به یزد اعزام می شوند.

او می گوید : هم اکنون بلاک عباس آباد به ریزو مسدود است قطار نجات اعزام و کمیسیون عالی سوانح از تهران اعزام شده است. بر این اساس علت دقیق را بررسی و به زودی ریل آزاد می شود.

صبح امروز قطار مسافربری مشهد به یزد از ریل خارج شد. این قطار ۱۷ کشته برجای گذاشت  اما به علت اینکه نیروهای امداد و نجات در حال بررسی قسمتهای دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد. همچنین تعدادی از مصدومیت ۵۰ نفر خبر دادند. حال ۵ مصدوم وخیم اعلام شد و ۵ نفر هم مفقود هستند.

اولین عکس ها از خروج قطار مشهد – یزد از ریل

 

 

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل