کد خبر: ۲۱۱۰۰۰64781
  لینک کوتاه:
انرژیتوسعه و اقتصاد ملی

خسارت ۳۲ میلیارد تومانی به شبکه توزیع برق سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: باد و باران اخیر در این استان، بیش از ۳۲ میلیارد تومان به شبکه توزیع برق شهرستان های مختلف این منطقه خسارت وارد کرد.

مهندس خلیل عوض زاده در گفت وگو با ایسنا- افزود: سقوط پایه ها به میزان ۱۰۰ درصد با حجم چهار کیلومتر شبکه، ترمیم و بازسازی ۹۷ کیلومتر شبکه  آسیب دیده (سیم پارگی، انحراف و سست شدن پای تیرها) و همچنین تابلوهای توزیع، کابل های ارتباطی ترانس و تابلو، پست های هوایی و زمینی توزیع، کابل سرویس و لوازم اندازه گیری مشترکان در سطح استان بویژه نواحی جنوب استان براثر این حوادث طبیعی دچار خسارت شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: ۱۵۴ تیم عملیاتی به همراه ۱۹۸ دستگاه خودرو سبک و سنگین طی این بحران فعالیت کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی شبکه‌های توزیع برق سیستان و بلوچستان پایدارهستند تصریح کرد: ۳۰۰ روستای مناطق درگیر بحران در ابتدای شروع باد و باران دچار خاموشی موقتی شدند که با تلاش جهادی پرسنل این شرکت در کمترین زمان ممکن پایدار شدند.

مهندس عوض زاده با بیان اینکه سازمان هواشناسی سامانه جدید بارشی را تا پایان ماه جاری در سیستان و بلوچستان پیش بینی کرده است گفت: پرسنل شرکت توزیع نیروی برق این استان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه شرایط بحرانی را دارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا