کد خبر: 04090057437
اخبار شرکت هااقتصادصنعت و معدن

در آستانه مجمع عمومی سالیانه سیمان سپاهان مطرح شد؛ سیمان سپاهان، رکورددار تولید در صنعت سیمان کشور

مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با اشاره به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت در تاریخ ۶ آذر ماه عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۰ را بی نظیر خواند و از رشد ۱۲ درصدی تولید این شرکت در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها خبر داد.

مهندس عباسعلی معینیان گفت: شرکت سیمان سپاهان با افزایش راندمان تولید از ٪ ۶۹ به ٪ ۸۸ ، با رسیدن به حد نصاب ۲/۶میلیون تن، رکورد دار تولید در بین شرکت های سیمانی کشور در سال مالی اخیر بوده است. همچنین برنامه ریزی برای توسعه و افزایش ظرفیت تولید در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی چالش های پیش روی شرکت و صنعت سیمان را موضوع جریان پایدار انرژی و قطعی گاز و برق صنایع دانست و افزود: تمهیداتی اندیشیده شده تا با برنامه ریزی دقیق و ذخیره استراتژیک سوخت و کلینکر بتوانیم از توقف تولید و عرضه سیمان جلوگیری کنیم. سیمان سپاهان با دارا بودن موجودی مناسب کلینکر، خود را برای مواجهه با این چالش ها آماده کرده است.

مدیرعامل سیمان سپاهان افزود: سیمان سپاهان با تمرکز بر حوزه صادرات و علی رغم تداوم شرایط کرونایی بر بازارهای صادراتی، توانسته میزان ۳۵ درصد از کل محصول تولیدی را در مقاصد صادراتی خود به فروش برساند علیرغم فاصله بسیار زیاد بنادر صادراتی کشور ، این شرکت با رشد ۷۷ درصدی میزان صادرات و رسیدن به میزان ۹۰۶ هزار تن صادرات موفق شد رکورد پیشین خود در زمینه صادرات را نیز ارتقا دهد و ارزآوری ۲۰ میلیون دلاری برای صنعت سیمان کشور به همراه داشته باشد.

معینیان ادامه داد: درحالی مقاصد صادراتی سیمان سپاهان به ۱۱ کشور افزایش یافته است که تا پیش از سال ۹۷، کشور عراق تنها مقصد صادراتی سیمان سپاهان بوده است. به این ترتیب و با توجه به این عملکرد، شرکت سیمان سپاهان به عنوان سومین شرکت برتر صادراتی در سطح کشور و برترین شرکت صادرکننده در منطقه مرکزی ایران شناخته شد.

مهندس معینیان گفت: در حالی که نرخ فروش مصوب انجمن حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است، سیمان سپاهان با برنامه ریزی در زمینه صادرات و نیز عرضه محصولات در بورس کالا توانسته افزایش ۱۴۲ درصدی درآمدهای شرکت را رقم بزند که نشان از عملکرد بی نظیر سیمان سپاهان با وجود همه چالش ها و مشکلات است که ثمره زحمات و تلاش های صادقانه کارکنان و مدیران شرکت بوده است.

وی افزود: با توجه به کیفیت بالای محصول تولیدی سیمان سپاهان، از ابتدای عرضه در بورس کالا، محصولات این شرکت همواره با اقبال خوبی از سوی خریدارن مواجه شده است.

مدیرعامل سیمان سپاهان نقطه اوج عملکرد سیمان سپاهان را کسب بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان درآمد عملیاتی حاصل از فروش محصولات در سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۰ و تبدیل به اولین شرکت سیمانی ۱۰۰۰ میلیارد تومان دانست و افزود: رشد ۳.۵ برابری سود خالص شرکت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل و ارتقای حاشیه سود خالص از ٪ ۴ در سال ۱۳۹۸ به ٪ ۳۲ در سال ۱۴۰۰ گوشه ای دیگر از دستاوردهای بزرگ سیمان سپاهان است.

همچنین سال مالی جاری، دومین سال خروج از زیان انباشته در شرکت بود و سیمان سپاهان امسال هم همانند سال گذشته در مجمع به تقسیم سود می پردازد که خبر خوبی برای سهامدارن سیمان سپاهان در بازار سرمایه است.

گفتنی است شرکت سیمان سپاهان ، یکی از شرکت های مجموعه هلدینگ سیمان غدیر است. هلدینگ سیمان غدیر با دارا بودن ۶ شرکت سیمانی و شرکت های برتری در صنعت سیمان نظیر سیمان شرق، کردستان و دشتستان در نواحی مختلف کشور و دسترسی به مبادی صادراتی، ۱۰ درصد تولید و ۱۷ درصد صادرات سیمان کشور را در اختیار دارد و به زودی با نماد سغدیر در فرابورس عرضه اولیه می شود.

غدیر به لحاظ تولید عملیاتی، دومین هلدینگ در بین سیمانی‌های کشور بوده و به جهت ظرفیت نیز رتبه سوم را دارد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا