کد خبر: ۱۴۱۲۰۰72733
  لینک کوتاه:
روزنامهمدیریت و اقتصاد محلی

راه‌اندازی ۱۱۰۰ طرح‌ اشتغال دانش‌بنیان برکت در کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرد که تا به امروز یک‌هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی در حوزه دانش‌بنیان در کشور اجرا شده که بخش قابل توجهی از این طرح‌ها در استان اصفهان بوده است.

در جریان سفر محمد ترکمانه به استان اصفهان، ۵ هزار و ۷۳۳ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با ظرفیت اشتغال ۱۷ هزار و ۱۹۹ نفر در مناطق محروم و روستایی این استان به بهره‌برداری رسید.

او در بازدید از ۵ طرح اجتماع‌محور در شهرستان خمینی‌شهر بیان کرد: یک‌هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۵ هزار و ۷۳۳ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بوده است.

مدیرعامل بنیاد برکت از فعالیت ۲۹ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان اصفهان خبر داد و افزود: ۱۶ شهرستان و ۲۳۸ روستای استان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.

ترکمانه با اشاره به دو رویکرد و اولویت اشتغال‌زایی در استان اصفهان تصریح کرد: اولین اولویت، حمایت از راه‌اندازی طرح‌های کارگاهی خرد و کوچک با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای در استان است.

او ادامه داد: رویکرد دوم، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در استان است که در همین راستا، همکاری‌های گسترده‌ای با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان صورت گرفته است.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: بنیاد برکت در استان اصفهان به دنبال حمایت حداکثری از کارگاه‌های خرد و کوچک و راه‌اندازی طرح‌های دانش‌بنیان است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی استان اصفهان اجرای یک‌هزار و ۳۵۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در این مناطق برای سال ۱۴۰۱ در برنامه‌های خود دارد.

او با اشاره به بازدید از طرح‌های دانش‌بنیان در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان یادآور شد: بخش قابل توجهی از طرح‌های اشتغال‌زایی دانش‌بنیان بنیاد برکت در استان اصفهان اجرا شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر اشتغال‌زایی در مناطق محروم گفت: بنیاد برکت ۱۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور را در کشور راه‌اندازی کرده که ایجاد فرصت‌های شغلی برای ۵۴۰ هزار نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دنبال داشته است.

ترکمانه ادامه داد: مجریان و تسهیل‌گران بنیاد در ۱۰ هزار روستا و ۴۰۰ شهر در سراسر کشور مشغول خدمت‌رسانی به متقاضیان اشتغال هستند.

به گفته او، ۲۰۰ هزار میلیارد ریال ظرفیت کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۱۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا