راه‌اندازی ۵ هزار طرح کارگاهی بنیاد برکت در مناطق محروم

  کد خبر: ۲۳۰۱۰۱77564
  لینک کوتاه:

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت از راه‌اندازی ۵ هزار طرح کارگاهی خرد و کوچک در مناطق محروم کشور خبر داد.

مرتضی نیازی در تشریح اقدامات جدید این بنیاد در حوزه اشتغال‌زایی گفت: در سال ۱۴۰۱به عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» راه‌اندازی ۵ هزار طرح کارگاهی خرد و کوچک در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار است که از جمله اقدامات جدید بنیاد برکت در حوزه ایجاد اشتغال به شمار می‌رود.

او ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در هر این کارگاه‌ها بین ۵ تا ۱۰ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم مشغول به‌کار شوند و راه‌اندازی این ۵ هزار طرح کارگاهی خرد و کوچک ایجاد اشتغال برای حداکثر ۵۰ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.


این مسئول بنیاد تاکید کرد: این کارگاه‌های خرد و کوچک علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید، می‌توانند طرح‌های اجتماع‌محور کوچک و خانگی را نیز پشتیبانی کنند.

نیازی با اشاره به فعالیت تسهیل‌گران این بنیاد گفت: امسال نیز ۸۵۰ مجری و تسهیل‌گر بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور اقدام به شناسایی متقاضیان اشتغال و معرفی‌شان برای دریافت تسهیلات می‌کنند.

به گفته او، ۱۶ هزار روستا و ۸۰۰ شهر در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در سال ۱۴۰۱ قرار دارند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت یادآور شد: بنیاد برکت تا پایان سال گذشته ۱۸۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور عملیاتی کرده است.

نیازی افزود: حجم سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی، بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال بوده و زمینه اشتغال برای ۵۴۰ هزار نفر را به طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است.

اخبار روز
خروج از نسخه موبایل