کد خبر: ۱۴۰۶۰۰44987
لینک کوتاه:
اقتصادبازارها و خدمات مالیبورسروزنامه

رایزنی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس‌جمهوری برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

به گفته پورابراهیمی، موضوع جاماندگان سهام عدالت سال گذشته در کمیسیون اقتصادی تصویب شد و در ادامه به صحن علنی آمد، اما دولت دوازدهم به دلیل بار مالی با آن مخالفت کرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نامه به رئیس‌جمهوری و موافقت او برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ خبر داد.

نهم اردیبهشت سال ۱۳۹۹ بعد از ابلاغیه آزادسازی سهام عدالت از سوی رهبر معظم انقلاب، ایشان تاکید داشتند که اگر مردم به دنبال مدیریت سهام خود به صورت مستقیم هستند باید وضعی فراهم شود تا مدیریت آن در اختیار این افراد قرار بگیرد.

محمدرضا پورابراهیمی درباره تعیین تکلیف سهام عدالت در مجلس به بازار گفت: اخیرا ما پیشنهادی را از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت که به ویژه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بازنشستگان و ایثارگران مشمول آن می‌شوند را به رئیس‌جمهوری ارائه دادیم و خوشبختانه رئیس‌جمهوری هم موافقت کلی خود را با این مسئله اعلام کردند.

او تاکید کرد: البته رئیس‌جمهوری این موضوع را به سازمان برنامه و بودجه ارجاع دادند تا در آنجا بتواند به شکلی تامین منابع مالی آن انجام شود.

تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

این نماینده مجلس اظهار کرد: فکر می‌کنیم تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت یکی از اقدامات کوتاه مدت ما در نیمه دوم امسال خواهد بود که می‌تواند بهبودی در زندگی جمعیت قابل توجهی از مردم ایجاد کند.

او با بیان اینکه موضوع جاماندگان سهام عدالت سال گذشته در کمیسیون اقتصادی تصویب شد، افزود: این مسئله در ادامه به صحن علنی آمد، اما دولت دوازدهم با آن مخالفت کرد آنهم به دلیل اینکه بار مالی داشت و امکان تصویب در صحن و ارجاع  آن به شورای نگهبان فراهم نبود لذا ما به دلیل اجتناب از این موضوع و اینکه ما مخالفت‌های دولت را نداشته باشیم رایزنی‌هایمان را با آقای رئیس‌جمهوری شروع کردیم و نامه‌ای را خدمت آیت‌الله رئیسی ارسال کردیم که خوشبختانه ایشان با کلیت بحث موافقت کردند و این  مسئله را به سازمان برنامه و بودجه ارجاع دادند و فکر می‌کنم سازمان برنامه و بودجه هم براساس همان روند کارشناسی که در سال گذشته انجام دادیم، با کلیات آن موافقت کند.

او اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که یکی از اقدامات مهم مجلس و دولت در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به عبارتی تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالتی است که چند میلیون از جمعیت کشور را پوشش می‌دهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دو میلیون و هشتصد هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند، یادآور شد: همچنین یک‌میلیون و دویست هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند و تعداد خیلی زیادی هم مجموعه‌های ایثارگری و بازنشستگان و کارگران هستند که امیدواریم این خبر خوب در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با همکاری که دولت و مساعدتی که رئیس‌جمهوری داشتند، عملیاتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا