کد خبر: 080102124980
اقتصادبازاربازارها و خدمات مالیبورس

رشد ۱۵ هزار واحدی شاخص کل بورس

دادوستدهای بازار سرمایه در هشتمین روز فروردین سال ۱۴۰۲ به نحوی رقم خورد تا بالاخره شاخص کل هم‌‌وزن، ابر کانال ۶۰۰ هزار واحدی خود را فتح کند و با رشدی دو درصدی در ارتفاع ۶۱۰ هزار و ۱۲ واحدی بایستد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس روز جاری در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت؛ برهمین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش ۱۵ هزار و ۳۰۱ واحدی که معادل ۰.۸ درصد این شاخص است، رو‌به‌رو شد و در ارتفاع دو میلیون و ۴۴ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش دو درصدی به سطح ۶۱۰ هزار و ۱۲ واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را ۱۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون و ارزش معاملات را ۹ هزار و ۷۶۹ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود ۷۱۸ میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

 بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم شستا، وبصادر و توسن بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، شستا و وبصادر بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فولاد نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

رانفور با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ولیز نیز با افت ۶.۲۳  درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های توسن، وبصادر و اخابر تعلق گرفت. همچنین سهم‌های ثشرق، وپارس و سشمال نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند.

در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای شبصیر، وامید و غنیلی خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های همراه، ثشاهد و غگلپا رقم خورد. همچنین کساوه در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد خاذین بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا