کد خبر: ۳۰۰۹۰۰61811
  لینک کوتاه:
انرژی

رشد ۱۶۷ درصدی اعتبارات آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان

مدیرعامل آب فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: جهش خوبی در بخش اعتبارات صورت گرفته و تقریبا رشد ۱۶۷ درصدی را شاهد بودیم.

قاسمی در گفت وگو با ایسنا افزود: پیش بینی می شود در صورت تخصیص کامل اعتبارات ابلاغ شده سال جاری،  در سطح شهرها و روستاهای استان بیش از ۱۰۰ حلقه چاه حفر و تجهیز و بالغ بر ۱۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال آب و شبکه جمع آوری فاضلاب اجرا گردد که با مجموع این اقدامات می توان امیدوار بود که بخشی از تنش آبی در سطح شهر و روستاهای استان کاهش یابد.

مدیرعامل آب فاضلاب استان در ادامه بیان کرد: در استانی مثل سیستان و بلوچستان که با چالش های بسیاری از جمله فقر منابع آبی مواجه است اهمیت اجرا و توسعه طرح‌های فاضلاب به عنوان یک منبع پایدار آب از اهمیت بالایی برخوردار بوده است اما متأسفانه در این بخش عقب ماندگی‌هایی وجود دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۵ طرح فاضلاب در سطح شهرهای زاهدان، زابل، زهک، چابهار و کنارک در برنامه اجرایی شرکت قرار دارد.

قاسمی افزود: هم اکنون این طرح ها در بخش های مختلف فعال است و جهت تکمیل مجموعاً به ۲۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: با مجموع اقداماتی که سال گذشته در سیستان و بلوچستان انجام شد ۲۶ روستا را به آب بهداشتی متصل کردیم و همچنین تابستان امسال شاهد برطرف شدن تنش آبی ۵۰۰ روستا در استان بودیم.

مدیرعامل آب فاضلاب استان گفت: ۵ طرح آبرسانی به شهرها از جمله طرح آبرسانی به چابهار، کنارک از سد زیردان، طرح آبرسانی جهت جبران بخشی از کمبود آب شرب زاهدان از حرمک ، آبرسانی به خاش از کارواندر، آبرسانی به نوک آباد و دهپابید و تکمیل آبرسانی به شهرهای سیستان است که بر اساس برآورد سال ۱۴۰۰، جهت تکمیل به ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا