کد خبر: ۳۰۰۶۰۰47272
لینک کوتاه:
اقتصادبازارها و خدمات مالیبورسروزنامه

سامانه جدید معاملاتی بومی در بورس آماده به کار شد

مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس از آماده به کار شدن سامانه جدید معاملاتی بومی خبر داد.

روح‌الله دهقان با بیان اینکه این سامانه جدید از نظر امکانات، شبیه به سامانه معاملاتی موجود بوده و تفاوت چندانی با آن ندارد اما از نظر توسعه‌پذیری و مقدار فشاری که می‌تواند تحمل کند، پیشرفته‌تر است، به پایگاه خبری بازار سرمایه ایران گفت: برای سامانه جدید از تکنولوژی به‌روزتری استفاده‌شده که مطابق با تکنولوژی روز دنیا بود و توسعه‌پذیرتر است.

او با بیان اینکه  امکانات موجود در این سامانه نیز کمک می‌کند همگام با گسترش و توسعه بازار، سیستم‌های معاملاتی با مشکلات کمتری مواجه شوند، تاکید کرد: هدف از تولید سامانه جدید، رفع خطرهای ناشی از فشار بازار بوده است. در این مرحله به دنبال ایجاد امکانات جدید برای سرمایه‌گذاران نبودیم و شاید به همین دلیل، سرمایه‌گذاران تفاوت زیادی بین سامانه جدید و قدیم احساس نکنند.

دهقان اظهار کرد: در فازهای بعدی، بنا به نیاز سازمان بورس، دست ما برای توسعه و پیاده‌سازی ابزارهای جدید بازتر است.

سامانه جدید

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس ادامه داد: سامانه معاملات و سامانه پس از معاملات، حوزه‌های جدا از هم هستند که سرویس‌های مورد نیاز را در اختیار همدیگر قرار می‌‍دهند. سامانه جدید که به عنوان سامانه معاملات بومی شناخته می‌شود، تنها حوزه معاملات را در برگرفته و با سامانه پس از معاملات ارتباطی پیدا نمی‌کند.

او در پاسخ به این سوال که این سامانه چه امکاناتی برای ابزارهای نوین به همراه دارد، گفت: این سامانه می‌تواند برای معاملات ابزارهای نوین توسعه یابد و امکان پیاده‌سازی را برای ابزارهای نوین فراهم کند.

مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس در مرداد اعلام کرده بود: سامانه معاملات بومی تا پایان سال جاری بخشی از معاملات را از آن خود می‌کند تا معامله برخی نمادها به سامانه معاملاتی جدید (سامانه بومی معاملات) منتقل شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا