کد خبر: ۳۰۰۹۰۰61940
  لینک کوتاه:
بازارها و خدمات مالیبورسروزنامه

«سهام هلدینگ خلیج فارس در روزهای آینده عرضه می‌شود»

به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی، سهام مجتمع صنعتی اسفراین و پالایشگاه شازند به صندوق بازنشستگی منتقل می‌شود

رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره عرضه سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در روزهای آینده گفت: بخشی از سهام مجتمع صنعتی اسفراین و پالایشگاه شازند به صندوق بازنشستگی منتقل می‌شود و بلوک سهام پتروشیمی شازند در بورس هم منتظر دستور وزیر اقتصاد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین قربان‌زاده با بیان اینکه سیصد و هشتاد و یکمین جلسه هیات واگذاری با حضور اعضای این هیات، وزرای مربوطه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: فروش سهام شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در روزهای آتی با شرایطی که در  جلسه تعیین شد از مصوبات این جلسه بود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در قالب سه بلوک عرضه خواهد شد که جزئیات و اطلاعیه عرضه  آن در هفته آینده منتشر می‌شود.

قربان‌زاده در این رابطه اظهار کرد: این شرکت ارزندگی بالایی دارد و شرکت‌های بزرگی زیرمجموعه این شرکت هستند و عملاً ۴۰درصد پتروشیمی کشور وابسته به شرکت هلدینگ خلیج فارس است که در سال گذشته نیز ارز‌آوری خوبی برای کشور داشته است.

معاون وزیر اقتصاد اضافه کرد: در رابطه با این عرضه، قطعاً شاهد رقابت خوبی خواهیم بود و البته مذاکرات خوبی نیز با مشتریان بالقوه که آمادگی حضور در مزایده را دارند، صورت گرفته است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره دیگر مصوبات این جلسه بیان کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران در تیر سال جاری، این سازمان مکلف شده است بخشی از سهام شرکت‌های مجتمع صنعتی اسفراین و شرکت پالایشگاه‌های نفت امام خمینی شازند را به صندوق بازنشستگی منتقل کند که تعیین قیمت سهام این شرکت‌ها در این جلسه انجام شد.

قربان‌زاده ابراز کرد: به‌دلیل آماده بودن عرضه سهام شرکت پالایشگاه‌های نفت امام خمینی شازند در بورس، منتظر دستور وزیر اقتصاد هستیم تا با ملاحظاتی که در خصوص بازار سرمایه وجود دارد در زمان مناسبی این عرضه اولیه صورت گیرد.

او تصریح کرد: این پالایشگاه به‌دلیل پیچیدگی در تکنولوژی و کیفیت بنزین، جزو پالایشگاه‌های درجه‌اول و مطلوب است و امیدواریم عرضه اولیه این شرکت با موفقیت به انجام رسد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا