کد خبر: ۲۸۰۹۰۰61516
  لینک کوتاه:
سلامت و رفاه

سویه امیکرون کرونا در ایران مشاهده شد

سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا، مشاهده سویه امیکرون کرونا در ایران تایید شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: در جلسه اضطراری امروز ستاد مقابله با کرونای وزارت بهداشت، مشاهده سویه امیکرون کرونا در ایران تایید شد.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه نتایج جلسه امروز در خصوص تمهیدات اندیشیده شده جهت جلوگیری از شیوع سویه جدید در کشور متعاقبا اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد،گفت: اعضای جلسه به ضرورت استفاده از ماسک، تزریق واکسن بویژه دریافت دوز سوم واکسن اعلام شده و رعایت شیوه‌های بهداشتی تاکید کردند.

محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت نیز در گفتگو با شبکه خبر اعلام کرد: اولین مورد شناسایی‌شده امیکرون در کشور، آقایی است که به تازگی از یکی از کشور‌های همسایه به ایران بازگشته است.

او افزود: فعلا همین یک مورد در کشور تشخیص داده شده اما چند فرد مشکوک مبتلا به اُمیکرون نیز هستند که تا جواب آزمایش قطعی آنها حاضر شود، تمام این افراد تحت مراقبت قرار دارند.

مهمان ناخوانده از امارات آمد

کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سه هفته پس از شناسایی اومیکرون در آفریقای جنوبی و شیوع آن در ۸۵ کشور، امروز برای اولین بار یک مورد ابتلا قطعی در ایران شناسایی شد. نخستین مبتلا در ایران فردی ساکن تهران است که از امارات متحده عربی وارد کشور شده است.

حیدری افزود: پس از شناسایی او اقدامات لازم برای قرنطینه فرد و اطرافیانش انجام شده است تا در مراحل بعدی بتوانیم با کمترین آسیب از این مقطع هم عبور کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا