کد خبر: 280802143685
روزنامهعصر انقراض (طنز)

شیره را خورد و گفت شیرین است

عبدالملکی: «اگر تحریم نبودیم، در نقل و انتقالات مالی و بانکی با مشکل مواجه نمی‌شدیم.»

راضیه حسینی

دیگر وقتش رسیده است لوح تقدیری با عنوان «بهترین مسئول در زمینه‌ی توضیح واضحات» تهیه، و بدون فوت وقت تقدیم جناب عبدالملکی شود. تا پیش از این هر چه توضیح مشخص شنیده بودید را دور بریزید.

در واقع می‌توان گفت فصلی نو در زمینه‌ی این سبک که مخصوص مسئولان است، پدید آمد. درست است که گاهی مسئولی می‌گفت گرانی وجود دارد، چون تورم داریم قدرت خرید کم است و … ولی تا به حال کسی نگفته بود چون تحریم هستیم مشکل نقل و انتقال مالی داریم.

شاید آقای عبدالملکی گمان کرده‌اند ما فکر می‌کنیم چون مدیریت درستی ندارند، مشکل نقل و انتقال پیش آمده است. باید خدمت ایشان اعلام کنیم که اصلاً بد به دل‌تان راه ندهید.

ما همه می‌دانیم تمام مشکلات زیر سر تحریم است و مسئولان حتی سر سوزنی هم مقصر نیستند. البته که می‌دانیم این تحریم با تحریم چند سال پیش، وقتی مسئولان دیگری سر کاربودند، تومنی هفت صنار تفاوت دارد. آن تحریم کجا و این کجا؟ مسئولان این دوره با نوع جهش یافته‌ی تحریم مواجهند.

اگر احساس کردید باز هم نیاز است در مورد مشکلات به مردم توضیحی بدهید لطفاً هر چه سریع‌تر اعلام کنید. نگذارید توی دل‌تان بماند و خدای نکرده تبدیل به غم‌باد شود.

مثلا شاید چون همه چیز گران شده مردم نمی‌توانند چیزی بخرند، یا مشکل تورم گرانی است. خشکسالی به‌خاطر کمبود آب است و جیب مردم خالی است چون چیزی داخلش نیست.

کاش مسئولان دیگر هم در این زمینه از شما یاد می‌گرفتند. اصلاً کاش می‌شد لیگ قهرمانی رشته‌ توضیح واضحات برگزار کرد. باید با هم رقابت کنید تا ببینید چه کسی پیروز خواهد شد. برنده می‌تواند تا آخر روز مدیریتش، هر چقدر دلش خواست توضیح واضحات بدهد و مردم هم مدام لابک کنند و قلب قرمز بفرستند.

فقط خیلی حیف شد که این لیگ نمی‌تواند ادامه دار باشد و متأسفانه کاربرد جهانی ندارد. اگر می‌شد با قهرمانان آسیا و اروپا رقابت کنید مطمئنیم گوی سبقت را از آنها می‌ربودید و اصلاً نمی‌گذاشتید بفهمند گوی سبقت کجا بود و چطور برداشته شد.

بد نیست یک فدراسیون هم برای این کار تشکیل بدهید. سر درش هم بنویسید «از کرامات شیخ ما این است/ شیره را خورد و گفت شیرین است.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا