کد خبر: ۰۵۰۸۹۹5205
لینک کوتاه:
بورسروزنامه

عرضه کارت اعتباری به وثیقه‌گذاری سهام عدالت تا پایان آبان

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی  با توجه به اقدامات انجام‌شده ابراز امیدواری کری تا پایان آبان کارت‌های اعتباری به دست سهامداران برسد.

پس از اینکه افراد زیادی به صورت عجولانه اقدام به فروش سهام خود کردند، شورای عالی بورس برای جلوگیری از تصمیمات هیجانی مشمولان سهام عدالت در راستای فروش سهام خود تصمیم به اعطای کارت اعتباری سهام عدالت گرفت که این موضوع مورد موافقت دولت و بانک مرکزی نیز قرار گرفت.

به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، علیرضا ماهیار گفت: روش اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به طور مکانیزه انجام می‌شود، یعنی سهامداران با مراجعه به درگاه‌های بانک‌های عامل می‌توانند درخواست وثیقه‌گذاری سهام عدالت را داشته باشند، قاعدتا در این روش کارتهای‌شان به نسبت ارزش سهام‌شان شارژ می‌شود، اکنون چند بانک این فرآیند را به صورت مکانیزم انجام دادند.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره مشکلات تغییر روش فروش سهام عدالت از بلوکی به تجمیعی، گفت: این سهام‌ها به روش دستوری خرید یا فروش نمی‌شوند، در گذشته که روش تجمیعی بود پول افراد خرد به حسابشان واریز می‌شد، اما روش بلوکی سبب شد تا مبالغ به طور یکجا واریز شود، همچنین افرادی که از فروش سهام خود تا قبل از واریز مبلغ به حسابشان پشیمان شده باشند، می‌توانند تغییر رویه دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا