کد خبر: ۱۰۱۱۹۹14112
لینک کوتاه:
روزنامهصنعت و معدن

غرفه‌های رایگان به تشکل‌ها در نمایشگاه مجازی ایران واگذار می‌شود

معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران اعلام کرد حضور اتاق‌های استانی و تشکل‌های اقتصادی در نخستین نمایشگاه مجازی ایران رایگان است و اعضای آنها نیز از تخفیف ۱۵ درصدی برای حضور در نمایشگاه به عنوان غرفه‌دار برخوردار خواهند بود.

به گزارش اتاق بازرگانی ایران، معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران با تاکید بر اینکه نمایشگاه‌های مجازی پوایی اقتصادهای را درپی دارند، بیان کرد: شیوع ویروس کرونا، کسب و کارها را نه‌تنها در ایران که در تمام کشورها تحت تاثیر قرار داده است. قرنطینه‎ های طولانی‌مدت موجب شده است تا فعالیت‌های اقتصادی به سمت استفاده از ابزارهای آنلاین پیش برود تا از تبعات اقتصادی ناشی از این پاندمی بکاهد.

مظفر علیخانی با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا، تمامی رویدادهای تجاری در سطح ملی و بین‎المللی رو به تعطیلی گذاشت، تاکید کرد: ابتکار فعالان حوزه فناوری در دنیا، بستری را برای برپایی این رویدادها به صورت آنلاین فراهم کرد؛ به گونه ‎ای که نمایشگاه‌هایی که پیش از این به صورت فیزیکی برپا می‌شدند، به سمت برگزاری آنلاین پیش رفتند.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه مجازی ایران حاصل تلاش تشکل‌های بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات وابسته به اتاق ایران است، گفت: این نمایشگاه که از ۵ تا ۲۰ اسفندماه امسال برگزار می‌شود، با حمایت اتاق ایران و  بر روی پلتفرم اختصاصی مطابق با استانداردهای روز دنیای دیجیتال طراحی و پیاده ‎سازی شده است. این نمایشگاه تجربه جدیدی برای فعالان اقتصادی است تا بتوانند کسب و کارهای خود را به صورت آنلاین به مخاطبان داخلی و خارجی معرفی کنند.

معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران به بخش‌هایی که در این نمایشگاه حضور دارند اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه مجازی ایران فعالان اقتصادی می‎توانند در بخش‎ های بازرگانی، صادرات، صنعت، معدن، کشاورزی و صنایع غذایی، دانش بنیان و خدمات حضور یابند. همچنین فعالان اقتصادی در حوزه  اقتصاد فرهنگ و هنر، اقتصاد سلامت و اقتصاد ورزش نیز می‎توانند در این نمایشگاه حضور یابند.

علیخانی در خصوص حضور بازدیدکنندگان خارجی در این نمایشگاه نیز عنوان کرد: معاونت بین‎ الملل اتاق ایران نیز به واسطه هماهنگی با سفارت‎خانه‌های ایران در خارج از کشور، سفارتخانه‌های سایر کشورها در ایران، اتاق‌های مشترک و اتاق‌های بازرگانی سایر کشورها از بازدیدکنندگان خارجی در این نمایشگاه دعوت به عمل آورده است. از این رو جامعه بازدیدکنندگان این نمایشگاه بین‌المللی هستند.

علیخانی در پایان گفت: این نمایشگاه می‌تواند میعادگاه بزرگ فعالان اقتصادی ایران باشد و پتانسیل های اقتصادی کشور را در شرایطی که صادرات غیرنفتی از ضرورت‌های اقتصاد ایران به شمار می‌آید، برای بازدیدکنندگان خارجی به نمایش بگذارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا