کد خبر: ۳۰۰۹۰۰61790
  لینک کوتاه:
اقتصادبازار

قیمت کیک برای شب یلدا توافقی است

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی و شیرینی فروشی گفت: قیمت کیک مصوبه خاصی ندارد و توافقی است.

علی بهرمند رئیس اتحادیه دارندگان قنادی و شیرینی فروشی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: قیمت شیرینی مصوبه تیرماه امسال است و افزایش قیمتی برای شب یلدا نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه قنادی تهران ادامه داد: قیمت کیک یزدی با همان قیمت مصوب تیرماه برای واحد‌های درجه یک ۴۹ هزار تومان و برای واحد‌های درجه دوم ۳۹ هزار تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول گفت: بر این اساس قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینیِ‌تر برای واحد‌های درجه یک ۷۸ هزار تومان و در واحد‌های درجه دو ۶۰ هزار تومان است، همچنین قیمت شیرینی زبان و پاپیونی هم برای واحد‌های درجه یک ۶۵ هزار تومان و برای واحد‌های درجه دو ۵۰ هزار تومان است.

بهرمند در خصوص قیمت کیک شب یلدا گفت: قیمت کیک مصوبه خاصی ندارد و براساس توافق است متاسفانه گران شدن مواد اولیه قنادی با گران شدن شیرینی همراه است که همین موضوع باعث کاهش ۵۰ درصدی قدرت خرید مردم شده است.

به گفته بهرمند با افزایش روغن قنادی به طبع شیرینی گران شده و قدرت خرید به شدت کاهش پیدا کرده است. قیمت شیرینی مصوبه تیرماه امسال بوده است و افزایش قیمتی تابه امروز نداشته ایم.

بهرمند گفت: روغن مخصوص قنادی در کارخانه به قیمت ۱۶۰ هزار تومان عرضه می‌شود، ولی همین روغن به رقم۴۰۰ هزار تومان توسط دلالان معامله و به دست قنادان می‌رسد. متاسفانه قیمت آرد هم باعث افزایش قیمت شیرینی شده است به طوری که آرد صنف قنادان کیسه‌ای ۳۵۰ هزار تومان است، ولی همان کیسه برای نانوایی‌ها کیسه‌ای ۷۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قنادی تهران گفت: ما تا آخرسال برنامه‌ای برای افزایش قیمت شیرینی نخواهیم داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا