کد خبر: ۱۲۰۶۰۰44572
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

مدیرعامل بانک مسکن: ساخت و ساز مسکن رونق می‌گیرد

مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری رکود غیر تورمی بازار مسکن، گفت که در دوره رکود، ‌ساخت و ساز رونق می‌گیرد و بخشی از مشکلات بازار مسکن حل خواهد شد.

محمود شایان در گفت‌وگو با تسنیم با بیان برنامه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم، اظهار کرد: اگر ۴سال اول فعالیت دولت‌ها را بررسی کنیم می‌بینیم که بازار مسکن وارد رکود می‌شود.

او ادامه داد: به نظر می‌رسد وقتی مسکن در رکود قرار می‌گیرد، بخش ساخت و ساز وارد رونق می‌شود. در واقع سازندگان و انبوه‌سازان از فرصت رکود استفاده کرده و به سمت ساخت‌ و ساز مسکن می‌روند تا بتوانند در دوره رونق آنها را به بازار عرضه کنند.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: پیش‌بینی این است که اگر مسکن وارد رکود شود و بخش ساخت و ساز هم رونق بگیرد بخشی از مشکلات مسکن در کشور حل خواهد شد.

شایان درباره قیمت مسکن نیز گفت: قاعدتا نباید در وضع کنونی بازار به سمت رکود تورمی حرکت کند،‌ ۴سال فعالیت دولت‌ها در دوره اول نشان می‌دهد که قیمت مسکن تورمی نبوده و حتی کاهش قیمت نیز اتفاق افتاده است.

اوا تاکید کرد: در بحث مسکن حباب قیمت داریم؛‌ افزایش قیمت‌ها در مسکن باور نکردنی بوده است؛ در ابتدای شروع به کار دولت قبل متوسط قیمت مسکن ۳.۸میلیون تومان بود که در پایان دولت به بیش از ۳۰میلیون تومان افزایش یافت. این افزایش غیر منطقی بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا