کد خبر: 060102124935
اقتصادانرژیبازاربازارها و خدمات مالی

مصرف بنزین در کشور به ۱۴۴ میلیون لیتر در روز رسید

معاون برنامه ریزی وزیر نفت با بیان این که مصرف بنزین امروز در کشور به ۱۴۴ میلیون لیتر در روز رسیده است گفت: ضرورت ایجاب می‌کند نهضت بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور به راه افتد تا بتوان از منابع انرژی به بهترین وجه استفاده کرد.

به گزارش تسنیم، هوشنگ فلاحتیان با اشاره به شعار سال جاری یعنی «مهار تورم و رشد تولید» گفت: مصرف بنزین امروز در کشور به ۱۴۴ میلیون لیتر در روز رسیده است. این میزان مصرف در سال گذشته ۸۸ میلیون لیتر در روز بوده است.

وی همچنین اظهارداشت: اگر کشوری زیرساخت و مدیریت مناسب در صنعت نفت و گاز نداشته باشد از عهده چنین مصرفی برنخواهد آمد.

معاون برنامه ریزی وزیر نفت گفت: بطور حتم ضرورت ایجاب می‌کند نهضت بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور به راه افتد تا بتوان از منابع انرژی به بهترین وجه استفاده کرد.

وی در ادامه افزود: بایستی کوشش کرد در حوزه اقتصاد کلان وابستگی کشور به منابع حاصل از صادرات نفت، گاز و پتروشیمی کاهش و به سمت زنجیره ارزش حرکت کرد.

فلاحتیان اظهارداشت: ایده آل این است که منابع ارزی حاصل از صادرات نفت به حساب صندوق توسعه ملی واریز شود و صندوق بتواند به بخش‌های غیر دولتی تسهیلات اعطا کند تا زیرساخت‌های کشور از این طریق بهبود یابد و در ضمن همگان شاهد افزایش تولید منطقی در کشور باشند.

وی تاکید کرد: هرچه بتوان در اقتصاد کشور وابستگی به نفت و گاز برای هزینه‌های جاری را کاهش داد این منابع می‌تواند به تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده مضاعف در کشور کمک کند.

معاون برنامه ریزی وزیر نفت یادآورشد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از منابع نفت و گاز در کشور بصورت خام صادر می‌شود. این منابع باید تبدیل به محصولات نهایی شده و سپس روی ریل صادرات قرار گیرد تا خلق ثروت و درآمد ارزی بیشتری برای کشور به همراه داشته باشد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا