کد خبر: ۲۵۱۱۹۹15532
لینک کوتاه:
صنعت و معدنکشاورزی

معاون وزیر صمت اعلام کرد برنامه ریزی برای کاهش واردات روغن و دانه های روغنی

معاون وزیر صمت گفت: با توسعه کشت دانه های روغنی و حضور فعال صنعت روغن کشی بخش عمده ای از نیاز داخلی تامین خواهد شد و با اعمال سیاست های حمایتی تعرفه ای روند کاهشی واردات اجرایی خواهد شد.

به گزارش مهر به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با هیأت رئیسه انجمن صنعت روغن کشی، تصریح کرد: حمایت از این صنعت نیازمند طراحی برنامه جامع با رویکرد توسعه الگوی کشت دانه‌های روغنی است و الگوی کشت در تولید دانه‌های روغنی باید ساماندهی و بخشی از نیاز کشور از تولید داخلی تأمین شود.

معاون امور صنایع وزارت صمت توسعه صنعت روغن را نیازمند همکاری مشترک تشکل‌ها با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت برشمرد و گفت: با برنامه ریزی میان مدت و احصاء چالش‌ها و توانمندی‌ها می‌توان دورنمایی از وضعیت این صنعت به دست آورد و مدل مناسبی برای الگوی کشت در این صنعت طراحی کرد.

وی برنامه ریزی برای کاهش واردات روغن و دانه های روغنی گام دیگر این برنامه برشمرد و گفت: با توسعه کشت دانه‌های روغنی و حضور فعال صنعت روغن کشی بخش عمده ای از نیاز داخلی تامین خواهد شد و با اعمال سیاست‌های حمایتی تعرفه‌ای روند کاهشی واردات اجرایی خواهد شد.

گفتنی است، در این نشست اعضای انجمن صنعت روغن کشی نیز با طرح مشکلات و چالش‌های پیش روی این صنعت از تدوین برنامه‌ای میان مدت برای توسعه این صنعت استقبال کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا