کد خبر: 161201123395
اخبار شرکت هابانک و بیمه

مهمترین دارایی سازمان کارکنان و نیروی انسانی هستند

امضا تفاهم نامه به منظور تخصیص وام به صورت قرض الحسنه به پرسنل/ امیدآفرینی در بین کارکنان با ایجاد شرایط مناسب تولید

مدیرعامل بانک قرض الحسنه ایران به همراه اعضای هیات مدیره در نشستی با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص انجام تعامل و افزایش همکاری های فی مابین به گفتگو نشست و تفاهم نامه همکاری بین شرکت سایپا و بانک قرض الحسنه ایران به امضا رسید.

به گزارش سایپانیوز، محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن سال روز تاسیس شرکت سایپا گفت: مهمترین دارایی سازمان کارکنان و نیروی انسانی هستند و هر سازمانی برای بقا و رشد باید این ثروت را به خوبی نگه داری کند.

او افزود: در یک سال اخیر تمام تمرکز سایپا برروی تولید و توسعه محصول بوده تا وضعیت محصولات از نظر کیفی به حدی برسد که مورد رضایت نسبی مردم قرار گیرد و کیفیت زمانی حاصل می شود که کارکنان رضایت کاری داشته باشند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: امروز در نشستی که با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران داشتیم خوشبختانه این بانک نیز در جهش تولید، کیفیت و توسعه محصول که سهم اصلی در ایجاد آن را کارکنان به عهده دارند، مشارکت کردند و طی تفاهم نامه ای مقرر شد که این بانک تخصیص وام به صورت  قرض الحسنه به پرسنل داشته باشد و بتوان رضایت در بین پرسنل گروه سایپا ایجاد شود.

او با اشاره به سالروز تاسیس شرکت سایپا و ایجاد امیدآفرینی در بین کارکنان گفت: بهترین خبر در روز سایپا این است که پرسنل امید داشته باشند و این امیدآفرینی در وضعیت بازار، محصولات جدید و سود ده بودن شرکت ایجاد می شود.

تیموری تاکید کرد: بر همین اساس می توان به رونمایی از دو محصول جدید اشاره کرد که در روزهای گذشته انجام شد و شامل ساینا CNG و ساینا اتوماتیک بود. در خودرو ساینا CNG مصرف سوخت ۲.۴ خواهد بود و در سیکل ترکیبی مصرف به زیر ۵ لیتر در صد کیلومتر پیمایش می رسد و فرمایش مقام معظم رهبری در این زمینه محقق شده است.

او افزود: علاوه بر این، ۶ خودرو دیگر در گروه سایپا در حوزه سواری و تجاری در حال انجام مراحل پایانی جهت رونمایی و عرضه به بازار است و طبق برنامه ریزی که از قبل اعلام شده ۸ محصول جدید از بهمن ماه ۱۴۰۱ تا بهمن ماه ۱۴۰۲ به بازار عرضه خواهد شد  که این روند در بین کارکنان و جامعه امید ایجاد می کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به تلاش های شورای رقابت در هفته های اخیر که باعث  قیمت گذاری مناسب محصولات خواهد شد، افزود: خوشبختانه شورای رقابت با تلاشی که انجام داده تا هفته بعد قیمت های واقعی خودرو مشخص می شود چراکه در گذشته و با قیمت گذاری نامناسب، نقدینگی از چرخه تولید خارج و  به جیب دلال می رفت و باعث افزایش نقدینگی و تورم در جامعه می شد.

تیموری تاکید کرد: در گذشته با قیمت گذاری که انجام شده بود باعث زیان برای دو خودروساز بزرگ کشور شده بود به نحوی که بیش از ۸۰ درصد هزینه ها که ناشی از افزایش نهاده های تولید مانند فولاد، مواد پتروشیمی، قطعات الکترونیکی و .. است و همچنین افزایش استانداردهای اجباری که در سال های گذشته تعدادی از آن در حالت تعلیق بود و خودروسازان در سال جاری موظف به ایجاد آن در محصولات شدند و بر این اساس برای هر خودرو به مبلغ هزار و  ۶۲۰ دلار ارزبری ایجاد می شد، در نهایت این سود در اختیار دلال قرار می گرفت که با شرایط جدید حذف خواهد شد.

او افزود: با قیمت گذاری جدید شورای رقابت امیدواریم در  سال آینده خودروسازان بتوانند از محل سودی که بر این اساس ایجاد می شود مالیات دولت را پرداخت کنند و همچنین برای تجهیز ماشین آلات سرمایه گذاری انجام شود.

در این مراسم سید سعید شمسی نژاد، مدیرعامل بانک قرض الحسنه ایران گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سایپا، وام هایی در حوزه های مختلف برای کارکنان این شرکت، بازنشسته های گروه سایپا و شرکت های زیر مجموعه پرداخت خواهد شد.

او افزود: این وام ها در حوزه های مختلف معیشت و کالا کارت با همکاری شرکت سایپا پرداخت خواهد شد و با توجه به استقبال خوبی که از وام های قرض الحسنه در سراسر کشور انجام می شود امیدواریم این وام ها بتواند کمکی برای معیشت و رفاه پرسنل سایپا باشد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه ایران تصریح کرد: با مساعدت مدیرعامل گروه سایپا و تلاش همکارانم در بانک قرض الحسنه مهر ایران این نوید را می دهم که تا پایان سال بخشی از این وام ها به پرسنل پرداخت شود.

او افزود: پرداخت وام ها از ۴۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان است که بر اساس تفاهم نامه ای که فی مابین سایپا و بانک قرض الحسنه ایران منعقد شده شرایط بازپرداخت اعلام خواهد شد و امیدوارم این همکاری منشا خیر برای کارکنان سایپا باشد.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا