کد خبر: 1909998150
خدمات و توزیعروزنامه

هشدار پلیس درمورد شرکت های لیزینگ خودرو

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۲۸۱ مجرم حرفه ای در پایتخت خبر داد و در عین حال نسبت به فعالیت شرکت‎های لیزینگی خودرو نیز هشدار داد.

سردار حسین رحیمی در اجرای پنجمین مرحله از طرح کاشف که روزگذشته در محل پلیس آگاهی پایتخت برگزار شد گفت: پنجمین مرحله از طرح کاشف با دستگیری ۲۸۱ نفر از مجرمان حرفه‎ای و سابقه‎دار نظیر سارقان ، زورگیران و مالخران و دیگر مخلان نظم و امنیت برگزار شد .

وی ادامه داد: در اجرای این مرحله از طرح، ۶۱ باند نیز منهدم شد که ۲۲ باند در بحث سرقت های به عنف ، ۱۱ باند در بحث سرقت منزل و اماکن، ۱۵ باند در بحث سرقت خودرو و موتورسیکلت و لوازم داخل خودرو، هشت باند در بحث جعل و کلاهبرداری و … فعال بودند.

وی با بیان اینکه در مجموع افراد دستگیر شده دراین طرح به ۳۱۷۵ فقره سرقت اعتراف کردند گفت: ۶۸ درصد از دستگیرشدگان دارای سوابق متعدد بودند.

در حال حاضر هیچ شرکت لیزینگی فعالی نداریم

رحیمی در ادامه به فعالیت و کلاهبرداری در پوشش شرکت‎های لیزینگی اشاره کرد و گفت: مردم بدانند که الان فعالیت شرکت‎های لیزینگی صحت نداشته و دروغ است. مردم این فریب‎ها را باور نکنند. این شرکت‎ها برای لیزینگ کردن باید از یک جایی خودرو را بگیرند در حال حاضر این اتفاق رخ نمی‎دهد پس مردم فریب این شرکت‎ها را نخورند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: در حوزه طلا نیز همین مساله وجود دارد.  اخیرا باندی را منهدم کردیم که بیش از ۴۰ نفر از اعضای آن شرکت بودند. این افراد با رفتارهای پیچیده از مردم پول می‎گرفتند که در بررسی‎های ما این شرکت‎ها سر بیش از ۲۰۰ نفر را کلاه گذاشته‎اند.

رحیمی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت وقوع سرقت‎های خرد در تهران نیز گفت: از یک ماه گذشته تاکنون طرح جهادی و ویژه مبارزه با سرقت را با بهره‎گیری از تمام ظرفیت‎های پلیس تهران به مرحله اجرا گذاشتیم که نتیجه آن کاهش ۱۱ درصدی وقوع سرقت و افزایش ۱۳ درصدی کشف در یک ماه گذشته بوده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خاتمه با تاکید بر این که پلیس عکس‎العمل به شدت سخت و غیر قابل اغماضی با مرتکبان جرایم جنایی اعم از سرقت‎های مسلحانه و خشن و آدم ربایی قتل و …. خواهد داشت گفت: از ابتدای سال تاکنون در حوزه جرایم جنایی کاهش ۲۱ درصدی وقوع را داشته‎ایم همچنین بر روی پرونده‎های باز یک دهه گذشته نیز تمرکز ویژه‎ای داشتیم به طوری که کشفیات ما ۱۲۴ درصد افزایش داشته است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا