کد خبر: ۳۰۰۶۰۰47232
لینک کوتاه:
روزنامهعصر انقراض (طنز)

هموطن حیثیت داشته باش و همکاری کن (طنز)

راضیه حسینی

محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره مصوبه مجلس مبنی بر «صدور مجوز برای واردات خودروهای خارجی» گفت: «برای حیثیت نظام باید از وارد کردن ماشین‌های خارجی خودداری کرد. باید تولیدات داخلی را افزایش داد و از واردات خودروهای خارجی جلوگیری کرد. ایران کشوری است که نباید از ماشین‌های خارجی استفاده کند.»

البته خارج با خارج فرق دارد. بعضی از خارج‌ها خود داخل به حساب می‌آیند. طبق گفته آقای حداد عادل: «چون مسلمان‌های پکن برخی اصطلاحات نمازشان فارسی است در مرز فرهنگی ایران قرار دارند.» پس چین اصلاً خارج به حساب نمی‌آید و اگر ما خودروهای این کشور را استفاده کنیم، حیثیت‌مان برباد نخواهد رفت. به همین دلیل شرکت‌های خوروسازی داخل اگر خودروی چینی به بازار عرضه کنند عین تولید داخلی و ملی است. متأسفانه به دلیل اینکه کشورهای اروپایی، کره‌ای‌ها، ژاپنی‌ها و… از اصطلاحات فارسی استفاده نمی‌کنند، خارجی به حساب می‌آیند و برای ما خیلی بد است که ماشین‌های آنها را استفاده کنیم.

البته موضوع فقط به خودرو ختم نمی‌شود و در همین راستا توجه شما را به توصیه آقای وزیر ارتباطات هم جلب می‌کنم: «از موبایل تولید داخل استفاده می‌کنم. تولید گوشی داخلی باکیفیت شدنی است. مردم باید همراهی کنند.»

مردم عزیز، توجه کنید. همین‌طور که در حال همکاری برای خرید خودروی کاملاً داخلی هستید، گوشی داخلی را هم در برنامه قرار دهید تا دیگر هیچ حرف و حدیثی درباره حیثیت باقی نماند. واقعاً خوب نیست در خودروی داخلی با گوشی خارجی کار کنیم و مثلاً زیر توئیت‌مان بیاید: «Twitter for iPhone» البته ما درک می‌کنیم که حساب مسئولان از مردم جداست. باید تقسیم کار عادلانه صورت گیرد. همکاری، تحمل، حفظ حیثیت و آبروی مملکت با ما، احسنت و آفرین گفتنش با مسئولان. اگر مسئولی در خودروی خارجی و لاکچری بنشیند و توئیتش را با آیفون بزند، هیچ ایرادی ندارد. مهم ما مردم هستیم که می‌توانیم با خرید جنس ایرانی از حیثیت‌مان دفاع کنیم. البته تا قبل از اینکه این جنس، به دست خارجی‌ها برسد. آن زمان دیگر کاری از دست هیچ‌کس برنمی‌آید و حیثیت، مثل بادکنک هلیومی به هوا خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا