کد خبر: ۱۱۰۱۰۰20631
لینک کوتاه:
بازارکشاورزی

واردات برنج پرمحصول راهی برای عرضه برنج ارزان در بازار/قیمت هر کیلو برنج پاکستانی ۲۵ هزار تومان

کشاورز گفت: با واردات برنج پرمحصول، قیمت برنج خارجی به کمتر از ۲۰ هزار تومان می‌رسد که با این وجود اقشار ضعیف مشکلی در تامین‌ مایحتاج خود ندارند.

مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت واردات برنج اظهار کرد: در سال ۹۸ با ارز ترجیحی برنج وارد می‌شد که به سبب مشکلات تخصیص شاهد رسوب کالا و نارضایتی تجار هندی بودیم که د سال گذشته با تغییر گروه کالایی و تخصیص ارز نیما مشکلی در تخصیص نداشتیم.

وی افزود: با تغییر گروه کالا، بعد از ثبت سفارش ارز مورد نیاز به واردات تخصیص داده می‌شود.

کشاورز ادامه داد: با کاهش ارز نیما، قیمت تمام شده برنج خارجی کاهش می‌یابد چرا که هم اکنون تقاضا برای خرید برنج خارجی کاهش یافته است و اگر کسی توان خرید با این نرخ را داشته باشد، برنج ایرانی می‌خرد.

دبیر انجمن واردکنندگان برن درباره آخرین‌جزئیات برنج‌های وارداتی بیان کرد: با وجود آنکه برنج پرمحصول بحث استاندارد را نیاز دارد، از این رو این ابلاغیه اصلاح نشده است و همچنان در این‌زمینه محدودیت داریم که ماه آینده با ترخیص برنج‌های پرمحصول قیمت به ۲۰ هزار تومان می‌رسد.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو برنج هندی در عمده فروشی‌ها را ۲۲ هزار تومان و برنج پاکستانی ۲۵ هزار تومان اعلام کرد.

وی در پایان تصریح کرد: با واردات برنج پرمحصول، قیمت برنج خارجی به کمتر از ۲۰ هزار تومان می‌رسد که با این وجود اقشار ضعیف مشکلی در تامین‌ مایحتاج خود ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا