کد خبر: ۰۷۰۷۹۹2895
  لینک کوتاه:
دسته‌بندی نشدهسلامت و رفاه

۲ میلیون و پانصد هزار واکسن آنفولانزا وارد کشور شده است

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از وارد کردن ۲ میلیون و پانصد هزار واکسن آنفولانزا به کشور خبر داد.

علی باقرزاده ، درباره واردات واکسن آنفولانزا به کشور گفت: تا جایی که می‌دانم ۲ میلیون و پانصد هزار واکسن آنفولانزا وارد کشور شده است و گفته می‌شود هفته آینده نیز تعدادی دیگر وارد خواهد شد تا در این برهه حساس نیاز گروه‌هایی که پرخطر هستند، برطرف شود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این روزها اخباری پیرامون داروهای مبارزه با بیماری کرونا و حتی واکسن آنفولانزا مطرح می‌شود و جامعه دچار شک و تردید شده که شاید دارو وارد کشور شده اما برای افرادی خاص مصرف شده؛ آیا مجلس شورای اسلامی نظارتی روی توزیع واکسن‌ها خواهد داشت، بیان کرد: بله، از نظر ما که این ۲ میلیون و پامصد هزار واکسنی که آمده کافی نیست. با این تعداد واکسنی که وارد شده فقط کسانی که در گروه پرخطر هستند و در بیمارستان‌ها حضور دارند را باید پوشش دهیم.

باقرزاده ادامه داد: امیدوارم در هفته آینده ۷ الی ۸ میلیون دیگر که گفته شده است، وارد کشور شود تا بتوانیم نیاز موجود را برطرف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این روزها کشور دچار معضلات و مشکلات ریز و درشت است، از یک سو تحریم هستیم و از سویی دیگر دشمنان می‌خواهند با اخبار کذب مردم را به خیابان بکشانند و تنش‌های اجتماعی ایجاد کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز آن طرف مرزها گروه‌های منافق و ضدانقلاب کارشان این است که هشتگ و شایعه درست کنند و جنگ روانی به وجود بیاورند ما باید در این برهه حساس بسیار هوشیار باشیم.

وی درباره زمان مصرف واکسن آنفولانزا گفت: زمانی به اسم زمان طلایی برای واکسن آنفولانزا مطرح است که تا اوایل آبان هم می‌تواند ادامه داشته باشد، یعنی ما باید واکسن را از اول مهرماه تا اوایل آبان تزریق کنیم که امیدوارم به موقع بیاید.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان ادامه داد: البته اگر به دست ما واکسنی نرسد، می‌توانیم حتی آن را در ماه‌های بعدی مثلاً دی و بهمن که اوج این بیماری استفاده کنیم اما برای چه می‌گوییم که بهترین زمان مهر و آبان است، زیرا اوج بیماری در این دوره کم است آن دو هفته‌ای که آنتی‌بادی باید تولید شود به ما کمک می‌کند تا آن روز را به راحتی پشت سر بگذاریم.

وی در پایان گفت: هیچ ایرادی ندارد و ما می‌توانیم تا اوایل آبان بهترین استفاده را از واکسن ببریم.

منبع: ایلنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا