کد خبر: ۲۰۰۹۰۰60204
  لینک کوتاه:
صنعت و معدن

وجود ذخایر معدنی تا عمق ۱۰۰۰ متری در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا عمق هزار متری زمین در این استان ذخیره معدنی وجود دارد که بهره برداری از آنها نیازمند نگاه ویژه‌ ملی است.

شهرکی در گفت وگو با ایسنا افزود: در سنوات گذشته اکتشاف معادن در استان محدود و دانش فنی اندک بود و در استخراج بعضی از مواد معدنی ناموفق بودیم اما امروزه با وجود دانش و مهارت های لازم راه برای بهره برداری از ظرفیت ها باز شده که امیدواریم شرکت ها و بنگاه های بزرگ از این فرصت استفاده و ظرفیت های بالقوه منطقه را شکوفا کنند.

وی بیان کرد: شرکت‌های مستقر در پارک علم فناوری استان ظرفیت لازم برای تامین دانش فنی بهره‌برداری از معادن را دارند که می‌توان از آنها بخوبی استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تا عمق هزار متری زمین در این استان ذخیره معدنی وجود دارد که بهره برداری از آنها نیازمند نگاه ویژه‌ ملی است.

وی ادامه داد: امسال برای ۳۰۰میلیون تن سنگ معدنی سرمایه‌گذار جذب شده و بخش دیگر آن نیز به فراخوان سرمایه‌گذاری گذاشته شده که امیدواریم به زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی، استاندار سیستان و بلوچستان در حال حاضر چهار معدن طلا در استان وجود دارد که در سه معدن سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در حوزه آهن سیستان و بلوچستان کمتر کار شده در حالی که ذخایر زیادی وجود دارد اما در هیچ کدام اکتشاف کامل انجام نشده که می‌توانیم با حضور سرمایه‌گذاران زمینه اکتشاف را فراهم کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا