کد خبر: 121101119398
اخبار شرکت ها

وزیر نفت: پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر نفت گفت: پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد و روزانه ۵۶ تا ۶۰ میلیون مترمکعب گاز را فرآوری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از ایرنا، جواد اوجی امروز (چهارشنبه، ۱۲ بهمن‌ماه) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با بهره‌برداری از این مرحله، پرونده ساخت پالایشگاه‌های پارس جنوبی بسته می‌شود و این آخرین فاز آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای این فاز از پارس جنوبی حدود ۲.۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است، گفت: مجموع طرح‌های پتروشیمی و پالایشگاه گاز که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، بالغ بر ۳ میلیارد دلار است.

وزیر نفت درباره تعرفه گاز مشترکان خانگی تصریح کرد: پیش‌تر به مردم و همه مشترکان گاز خانگی و تجاری اطلاع‌رسانی کرده بودیم آنهایی که خارج از الگو مصرف داشته باشند رویه متفاوتی در پیش خواهیم گرفت. آن دسته از مشترکانی که خارج از الگوی مصرف گاز، مصارف غیرمتعارف دارند منتظر قبض‌های بالا باشند.

اوجی اعلام کرد: بر اساس قانون بودجه آن دسته از مشترکانی که در سقف الگوی مصرف گاز هستند هیچ‌گونه افزایش قیمتی ندارند و نزدیک به ۶۰ درصد از مشترکان گاز هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشتند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد تخفیف برای مشترکانی اعمال خواهد شد که طبق سقف تعیین‌شده در جداول پنج اقلیم آب و هوایی برای سه ماه زمستان گاز مصرف کنند، اظهار کرد: مشترکانی که خارج از الگوی مصرف گاز استفاده کنند باید بهای آن را به‌صورت غیر یارانه‌ای پرداخت کنند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا