کد خبر: 250103155851
اقتصادبازاربازارها و خدمات مالیبورسروزنامه

«عصراقتصاد» گزارش می دهد؛ بورس در وضعیت قرمز

شاخص کل بورس در انتهای معاملات دیروز با ریزش بیش از ۵۳ هزار واحدی مواجه شده است، سهامداران بازار سرمایه اکنون در بدترین شرایط روحی قرار گرفته و خسته و ناامید هستند.

گروه بانک، بیمه و بورس- در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۲,۲۱۸ میلیارد تومان را نشان می‌دهد.

دیروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۱,۹۹۵ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۴۰۴ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. اما دیروز ۹۸۶ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۳۹ میلیارد تومان است که کاهش ۶۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۴۵۸ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۸۲۶ میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۷۰۰ میلیارد تومان (۱.۳ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های فلزات اساسی با ارزش معاملات ۴۹۵ میلیارد تومان (۱.۲ برابر میانگین هفتگی) و شیمیایی با ارزش معاملات ۴۰۵ میلیارد تومان (۱.۳ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

گروه دارویی با ارزش معاملات ۱۹۷ میلیارد تومان (۱.۸ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه زغال سنگ با ارزش معاملات ۱۲ میلیارد تومان (۱.۸ برابر میانگین هفتگی) و گروه پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات ۲۴۱ میلیارد تومان (۱.۷ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

بورس تهران در روز شنبه با ریزش سهمگینی مواجه شده و ۶۰۴ نماد در وضعیت منفی قرار دارند.

شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز با ریزش بیش از ۲۶ هزار واحدی کار خود را آغاز کرد که این ریزش به ۳۸ هزار واحد رسیده است.

۶۰۴ نماد در وضعیت منفی قرار گرفته و تنها ۳۵ نماد وضعیت سبزرنگ دارند، با این حساب ۹۴ درصد نمادهای بازار سرمایه در وضعیت منفی و قرمز رنگ قرار دارند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا