کد خبر: ۱۳۱۰۰۰63656
  لینک کوتاه:
روزنامهاخبار شرکت ها

پرداخت ۲۲۸۱ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه صادرات به فعالان اقتصادی آذربایجان غربی

رئیس شعبه ارومیه بانک توسعه صادرات اعلام کرد که مانده تسهیلات پرداختی این شعبه به صادرکنندگان، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استانی در پایان آبان امسال ۲هزار و ۲۸۱ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش عصراقتصاد، حسین آتش‌پیکر در گفت‌وگو با اگزیم‌ نیوز گفت: سقف تجمیعی انباشته درخصوص پرداخت تسهیلات صادراتی و غیر صادراتی، اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانت‌نامه‌های گمرکی با وثایق نوع یک، مبلغ ۱۸۰میلیارد ریال است.

او حجم تسهیلات صادراتی و غیر صادراتی، اعتبارات اسنادی داخلی و ضمانت‌نامه‌های گمرکی با وثایق نوع دوم را ۱۵۰میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سقف تجمیعی وثایق نوع سوم برای تسهیلات صادراتی و غیرصادراتی، اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه گمرکی به طور انباشته ۷۵میلیارد ریال است و ارقام بالاتر به اداره اعتبارات مرکزی بانک توسعه صادرات ارجاع داده می‌شود.

رئیس شعبه ارومیه بانک توسعه صادرات، تعداد کارکنان این شعبه را ۱۱نفر اعلام کرد و افزود: این شعبه دارای ۱۷۲مشتری فعال اقتصادی، هزار و ۶۵حساب و سپرده ارزی، ۸۱۵فقره سپرده کوتاه‌مدت و ۲۱۷سپرده ارزی است.

آتش‌پیکر خاطرنشان کرد: شعبه ارومیه بانک توسعه صادرات عامل خرید ارز و اسکناس صادرکنندگان در استان بوده و در هشت ماهه نخست امسال بیش از ۳.۵میلیون دلار از ارز صادرکنندگان را خریداری و از آنها رفع تعهد کرده ‌است.

به گفته رئیس شعبه ارومیه، این بانک از نظر رتبه دستیابی به اهداف در آبان ۱۴۰۰بابت مانده تسهیلات ارزی رتبه هشتم در بین سایر شعب در خصوص تسهیلات اعطایی ریالی در رتبه پنجم، حواله‌های ارزی وارده و صادره رتبه دوم و اعتبار اسنادی داخلی رتبه پنجم و از نظر صدور ضمانت‌نامه‌های ریالی در رتبه شانزدهم قرار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا