کد خبر: 29030187465
بازارها و خدمات مالیروزنامه

پورابراهیمی خبر داد: فرصت ۱۰ روزه مجلس برای تعیین تکلیف اصلاح قانون بازار سرمایه

پس از انتشار گزارش مرکز پژوهش های مجلس، با جمع بندی دیدگاه کارشناسان در یک بازه زمانی ۱۰ روزه اصلاح قانون بازار سرمایه تعیین تکلیف می شود.

به گزارش پایگاه سنا؛ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: لزوم اصلاح قانون بازار سرمایه از مدت‌ها قبل در دستورکار کمیته تخصصی کمیسیون اقتصادی قرار گرفته بوده که خوشبختانه گزارش نهایی آن روز گذشته در کمیسیون اقتصادی مجلس قرائت شد.

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی درباره لزوم اصلاح قانون بازار سرمایه گفت: این موضوع یکی از محورهای جلسه روز گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی بوده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد گزارش در سامانه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بارگذاری و ظرف بازه‌ای ۱۰ روزه متخصصان و مجموعه‌های مختلف از جمله بخش خصوصی، سازمان بورس، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی نظر خود را به دبیرخانه کمیته تخصصی ارائه کنند تا ظرف یک ماه آینده کمیسیون بتواند اصلاح قانون بازار سرمایه را که منجر به رفع بخشی از دغدغه‌های مردم درباره وضعیت کنونی بازار سرمایه است، را شاهد باشیم.

پورابراهیمی نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به لزوم تسریع تصویب پایه جدید مالیاتی در کشور برای جلوگیری از سوداگری، تصریح کرد: بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون به اتمام رسیده است و تا ۱۰ روز آینده در صحن علنی اعلام وصول خواهد شد. پیش بینی می‌شود تابستان امسال موضوع مالیات بر عایدی سرمایه تصویب و تا در بودجه ۱۴۰۲ بتوان عملیاتی شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا