کد خبر: 091101118869
روزنامهمدیریت و اقتصاد محلی

چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی لرستان از بهره‌برداری چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت تا پایان سال مالی ۱۴۰۲خبر داد.

گودرز بابا عباسی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص احداث چهارخطه‌های منتهی به مرکز لرستان، اظهار کرد: چهارخطه خرم‌آباد – کوهدشت (خضر- فرودگاه) یکی از زیرپروژه‌های لرستان بوده که محل اجرای آن خرم‌آباد بوده است.

او با بیان اینکه آسفالت محور (خضر- فرودگاه) تا سال ۱۴۰۲ انجام خواهد شد، بیان کرد: براساس زمان‌بندی در نظر گرفته شده این پروژه تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی لرستان گفت: تهیه و نصب علائم ایمنی حفاظ‌های بتنی(نیوجرسی) محور خرم‌آباد – کوهدشت – دم زانوگه نیز تا سال ۱۴۰۲ انجام خواهد شد.

باباعباسی عنوان کرد: مسیر کوهدشت به دم زانوگه ۱۸ کیلومتر بوده که پنج کیلومتر آن عقد قرارداد شده و نیاز است اعتباری برای این بخش اختصاص داده شود.

او گفت: یکی دیگر از زیرپروژه‌های چهارخطه‌های منتهی به مرکز لرستان تقاطع غیرهمسطح کنار گذر جنوبی خرم‌آباد(سپاه، سنگبری، تلوری- نوژیان) است که محل اجرای آن خرم‌آباد بوده و براساس زمان‌بندی در نظر گرفته شده تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ به مرحله افتتاح خواهد رسید.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: تکمیل واریانت چنار محور خرم‌آباد- کوهدشت به طول ۴.۷ کیلومتر بوده که تاکنون ۲۳۱۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ۴۰۰۰ میلیارد ریال است.

باباعباسی اضافه کرد: اجرای تقاطع غیرهم‌سطح  سه راهی پتروشیمی که محل اجرای آن خرم‌آباد است و تاکنون ۰.۰۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و براساس زمان‌بندی در نظر گرفته شده این پروژه تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید.

او تصریح کرد: حذف نقاط حادثه‌خیز، کاهش چشمگیر تصادفات شدید رخ به رخ، تسهیل در تردد زائرین کربلا که از این مسیر به ایلام و سپس عتبات عالیات سفر می‌کنند، ایمن سازی مسیر و صرفه‌جویی در زمان تردد از توضیحات فنی طرح مذکور است.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا