کد خبر: ۲۹۰۷۹۹4964
  لینک کوتاه:
روزنامهتولید و بازرگانی

گلایه نانوایان از تعیین تکلیف  نشدن قیمت نان

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با گلایه از مسئولان در خصوص نبود تصمیم‌گیری برای قیمت نان، اعلام کرد با توجه به افزایش کرایه حمل، قیمت خمیر مایه، و افزایش ۴۰۰هزارتومانی هزینه های روزانه هر نانوایی، هنوز برای نان تصمیم گیری نشده است.

بیژن نوروز مقدم در گفت و گو با تسنیم در خصوص وضعیت تأمین آرد و قیمت نان اظهار کرد: در یک ماه گذشته تأمین ارز به دلیل مساله حمل و نقل با مشکلاتی روبه رو شد زیرا یک شرکت حمل و نقل ریلی به دنبال افزایش قیمت کرایه حمل بوده و با تأخیر آرد را حمل می کرد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت کرایه حمل، حقوق کارگر و هزینه های آب و و برق و … متأسفانه نانوایان یک سال است که قیمت های خود را تغییر نداده و با نرخ سابق نان را به دست مردم می‌دهند.این درحالی است که قرار بود به محض افزایش هزینه نانوایان در قیمت نان تجدید نظر شود ولی هنوز منتظر نظر مسئولان هستیم.

افزایش ۴۰۰ هزارتومانی هزینه روزانه هر واحد نانوایی

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با اشاره به این که اکنون نانوایان را متقاعد کرده‌ایم که نان را با قیمت سال گذشته بفروشند، خاطر نشان کرد: نانوایان با تبعیت از این اقدام فداکاری کرده و با وجود اینکه روزانه ۴۰۰ هزار تومان به هزینه های هر نانوایی در سال جاری نسبت به سال گذشته اضافه شده است، اما هنوز افرایش قیمتی صورت نگرفته است.

نوروز مقدم افزود: در خصوص افزایش قیمت نان به همه مسئولان مربوطه نامه زده‌ایم تا تکایف نانوایان نیز مشخص شود ولی هنوز در بلاتکلیفی هستیم. نانوایی ها ضعیف‌ترین قشر اصناف بوده زیرا نان لواش دانه‌ای ۳۰۰  و یا ۵۵۰ تومانی را حتی نمی‌توان برای یک دانه کارت کشید زیرا باید رقم آن بالای هزار تومان باشد.

وی با اشاره به اینکه آیا سازمان حمایت این شرایط را نمی‌بیند، تصریح کرد: اتحادیه درخواست افزایش قیمت را مدتهاست به سازمان حمایت ارائه کرده  و ستاد تنظیم بازار نیز وظیفه آن رسیدگی به همین موارد است ولی نمیدانم چرا این صنف را از بلاتکلیفی خلاص نمی‌کنند. همچنین کارگروه ملی آرد و نان نیز تشکیل شده، کار این کارگروه نیز رسیدگی به وضعیت آرد و نان کشور است ولی نمی‌دانم چرا برای نان تصمیمی گرفته نشده است.

افزایش دوبرابری خمیرمایه و ۵۰ درصدی کرایه حمل

نوروزمقدم  با بیان اینکه قیمت خمیرمایه امسال دو بار و هر بار ۲۵ درصد گران شد ، گفت: کرایه حمل نیز از ۱۱ مهر سال جاری میانگین ۵۵ درصد افزایش یافته است. بنابراین لازم است برای نان نیز تصمیم‌گیری شود.

وی در خصوص جلسه با ستاد تنظیم بازار در خصوص قیمت نان، اظهار کرد: جلسه ای در ۲۹ تیر با ستاد تنظیم بازار در این خصوص برگزار شد که ما آنالیز قیمتی را ارائه کردیم و ستاد تنظیم بازار نیز به سازمان حمایت اعلام کرده که آنالیز را بررسی و به ستاد تنظیم بازار نتیجه را اعلام کند، اما از آن زمان تا کنون خبری نشده است.البته ما مرتب نامه نگاری می‌کنیم تا بتوانیم تکلیف نانوایان را مشخص کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا