کد خبر: 010901109770
جهانروزنامه

LG برای خودروسازان امریکایی باتری می سازد

ترجمه: فاطمه پاکزاد

شرکت کره ای LG Chem برای راه ادازی کارخانه تولید مواد باتری EV بالغ بر ۳.۲ میلیارد دلار در ایالات متحده سرمایه گذاری می کند.

به گزارش اقتصاد ۱۰۰، شرکت LG Chem کره جنوبی امروز اعلام کرد که برای راه اندازی یک کارخانه مواداولیه باتری خودروهای برقی در ایالات متحده ۳.۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد، زیرا دولت جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن مایل است بخش خودروهای برقی این کشور را با معافیت های مالیاتی برای خریداران تقویت کند.

LG Chem اعلام کرد که یادداشت تفاهمی را با ایالت تنسی در ایالات متحده برای ساخت یک کارخانه جدید تولید کاتد امضا کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کارخانه با مساحت ۱۷۰ هکتار بزرگترین کارخانه در نوع خود خواهد بود و تا سال ۲۰۲۷ سالانه ۱۲۰۰۰۰ تن مواد کاتدی تولید می کند تا باتری‌های ۱.۲ میلیون خودروی برقی را تامین کند.

شین هاک چئول، مدیرعامل ال‌جی شیمی، در مراسم امضای قرارداد گفت: تأسیسات جدید تولید کاتد در تنسی، ما را یک قدم به تبدیل شدن به بهترین تولیدکننده مواد باتری در جهان و تحقق چشم‌انداز شرکتی خود برای تبدیل شدن به یک شرکت علمی برتر جهانی نزدیک‌تر می‌کند.

این اعلام در حالی صورت می‌گیرد که دولت بایدن تلاش دارد برای تقویت صنعت، زنجیره تامین باتری خودروهای الکتریکی را در داخل آمریکا را تضمین کند.

خریداران خودروهای برقی ساخته شده در ایالات متحده با استفاده از مواد تولید شده در این کشور می توانند بر اساس قانون کاهش تورم که در ماه اوت به تصویب رسید، اعتبار مالیاتی تا سقف ۷۵۰۰ دلار از دولت دریافت کنند.

خودروسازان جهانی، از جمله گروه خودروسازی هیوندای کره جنوبی، در حال آماده شدن برای ایجاد خطوط تولید خودروهای برقی در ایالات متحده هستند تا مشتریانی را جذب کنند که از معافیت های مالیاتی اعمال شده برای خودروهایشان بهره مند شوند.

هیوندای ماه گذشته در گرجستان پیشرفت کرد و ۵.۵ میلیارد دلار برای تولید خودروهای الکتریکی و باتری های این گروه سرمایه گذاری کرد.

خودروهای برقی هیوندای تاکنون از یارانه های دولت ایالات متحده مستثنی شده اند، زیرا این خودروساز در حال حاضر تمامی خودروهای برقی خود را در خارج از کشور تولید می کند.

LG Chem اعلام کرد که مواد ساخته شده در کارخانه تنسی خود را به مشتریان جهانی از جمله Ultium Cells، یک سازنده باتری EV که به طور مشترک توسط LG Energy Solution و جنرال موتورز راه اندازی شده است، عرضه خواهد کرد.

این شرکت کره ای همچنین اعلام کرد که سایت تنسی نقش مهمی در استراتژی این شرکت برای چهار برابر کردن تجارت مواد باتری خود به ۲۰ تریلیون وون (۱۴.۸ میلیارد دلار) تا سال ۲۰۲۷ خواهد داشت.

منبع: سایت خبری نیکی آسیا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا