کد خبر: ۲۸۰۸۹۹6793
لینک کوتاه:
روزنامهکشاورزی

آغاز اعطای نشان حد مجاز آلاینده‌ها به ۵۰ محصول کشاورزی

۵۰ محصول کشاورزی نشان حد مجاز آلاینده‌ها و ۶ صنعت این بخش گواهی صنعت سبز دریافت کردند.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این مطلب افزود: نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی از سوی سازمان ملی استاندارد و گواهی صنعت سبز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر می‌شود.

علیرضا رفیعی‌پور گفت:  ۷۰۰ پرونده برای کسب نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی در دست اقدام داریم.

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که درخواست نشان حد مجاز محصولات کشاورزی به طور داوطلبانه از سوی تولیدکنندگان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: محصولات زراعی، باغی، گلخانه‌ای و قارچ پس از رصد و پایش و دریافت کد شناسه  ۹رقمی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، نشان حد مجاز آلاینده توسط سازمان ملی استاندارد دریافت می‌کنند.

رفیعی‌پور خاطر نشان کرد که نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی برای سه سال اعتبار دارد و پس از این مدت باید دوباره تمدید شود.

وی گفت: اعطای این نشان به محصولات کشاورزی در واقع به مصرف‌کننده در مورد کیفیت محصول اطمینان خاطر می‌دهد.

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد کشاورزی درباره اعطای این نشان به محصولات دامی نیز اذعان کرد: ما برای محصولات دام، طیور، آبزیان و زنبور عسل که تولیدی بالغ بر ۱۵میلیون تن در سال را به خود اختصاص می‌دهند، برنامه دریافت نشان حد مجاز آلاینده‌ها را داریم.

وی افزود: برای این کار علاوه بر آمادگی ذی‌نفعان باید بستر سامانه یکپارچه، نرم‌افزارها و مدیریت بازار فراهم شود.

رفیعی‌پور درباره گواهی صنعت سبز نیز اظهار کرد: در بخش کشاورزی ۱۱هزار صنعت مرتبط با این بخش داریم که باید ظرف یک برنامه راهبردی بتوانند گواهی صنعت سبز را دریافت کنند.

وی گفت: ما صنایع بخش کشاورزی را تشویق به دریافت این گواهی می‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا