کد خبر: ۰۵۱۱۹۹13489
لینک کوتاه:
بانک و بیمه

تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی بانک سینا

زمان برگزاری آزمون استخدامی بانک سینا به دلیل محدودیت های مصوب ستاد مبارزه با کرونا تغییر کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا نظر به دستورالعمل‌های مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ستاد مبارزه با کرونا، آزمون استخدامی این بانک که قرار بود روز پنجشنبه ۱۸ دی ماه سال جاری برگزار شود با یک روز تاخیر به روز جمعه ۱۹ دی ماه موکول شد.

بر اساس این گزارش، متقاضیان می بایست در تاریخ یاد شده و ساعت مندرج در کارت ورود به جلسه در محل های تعیین شده برگزاری آزمون حضور یابند.

مشاغل مورد نیاز بانک شامل بانکدار، متصدی امور اداری (انفورماتیک) و متصدی امور اداری (حقوقی) اعلام شده است.

افزایش ۱۵۴ درصدی سرمایه بانک سینا با موافقت سهامداران

مجمع عمومی فوق‌العاده بانک سینا به ریاست مهندس نعمت اللهی رئیس هیات مدیره بانک، به صورت آنلاین و با حضور ۷۶.۷۹ درصد سهامداران برگزار و موضوع افزایش ۱۵۴ درصدی سرمایه بانک سینا تصویب شد.

افزایش ۱۵۴ درصدی سرمایه بانک سینا با موافقت سهامداران

در این مراسم که نمایندگان قانونی از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان حسابرسی، سازمان بورس و اوراق بهادار(بصورت آنلاین)، مدیرعامل، هیاًت مدیره، معاونین و مدیران بانک و جمع محدودی از سهامداران با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل سالن کنفرانس ساختمان مرکزی بانک سینا حضور داشتند، گزارش توجیهی افزایش سرمایه و همچنین عملکرد بانک از سوی دکتر ایمانی تشریح شد.

مدیرعامل بانک سینا ضمن گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز شهدای نظام بانکی در مقابله با ویروس کرونا، با بیان آنکه یکی از عوامل اصلی موفقیت هر بانک توانایی آن در تجهیز و تخصیص منابع است گفت: سرمایه هر بانک جزو شاخص های مهم و مورد توجه در رتبه بندی سازمان های ناظر و همچنین مشتریان و سهامداران است. بانک ها با اتکا به سرمایه خود می‌توانند در مقابل تنگناها یا مشکلات ناشی از تورم و نقدینگی، مقاومت خود را بالا برده و ضریب اعتماد و اطمینان ذینفعان را افزایش دهند.

دکتر ایمانی افزود: بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و بخشنامه های بانک مرکزی حداقل نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها باید ۸ درصد باشد. همچنین اصلاح نظام بانکی و تعامل با نظام بانکی بین المللی و بانک محور بودن نظام تامین مالی کشور، در کنار مجازات های تعیین شده برای بانک‌های فاقد نسبت کفایت سرمایه استاندارد، ضرورت تقویت منابع سرمایه ای بانک‌ها را دو چندان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تمامی این موضوعات، افزایش سرمایه امتیازاتی را در زمینه های تسهیلات دهی، سرمایه گذاری در اوراق بهادار و روابط با بانکداری بین الملل در خصوص اخذ خطوط اعتباری ارزی پذیرش ضمانت‌نامه ها، اعتبارات اسنادی صادره و نظیر آن دارد که منجر به تامین زمینه‌های بیش از پیش رضایتمندی مشتریان می گردد.

دکتر ایمانی گفت: موقعیت بانک سینا با افزایش سرمایه از رتبه ۱۴ در بین ۱۷ بانک خصوصی به رتبه ۹ و در میان ۲۵ بانک خصوصی و دولتی به جایگاه ۱۵ ارتقا خواهد یافت.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به عملکرد بانک خاطرنشان کرد: با تلاش و همت همکاران متعهد و کارآمد، سپرده های بانک در پایان شهریور ماه سال ۹۹ از رشد حدود ۲۹ درصد برخوردار شده و نرخ بهای تمام شده پول نیز با کاهش ۲ درصدی نسبت به سال ۹۸ به ۱۶.۲ درصد در آذر ماه سال جاری رسیده است. نسبت خالص مصارف به منابع بانک هم در پایان آذرماه سال جاری معادل ۸۱ درصد بوده است.

در ادامه، پیشنهاد هیأت مدیره بانک در خصوص افزایش ۱۵۴ درصدی سرمایه از مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال به مبلغ بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال مطرح و پس از قرائت نامه موافقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و اعلام نظر مثبت سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی بانک، سهامداران با موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها موافقت کردند.

مدیرعامل بانک سینا تاکید کرد: لزوم تلاش و برنامه ریزی هدفمند در مسیر حرکت رشد و توسعه بانک سینا

مدیرعامل بانک سینا با سفر به شهر شاهرود ضمن دیدار و گفت و گو با همکاران شعبه شاهرود بر برنامه ریزی هدفمند و تلاش در مسیر حرکت رشد و توسعه بانک با بهره مندی از ظرفیت های بومی این شهر تاکید کرد.

لزوم تلاش و برنامه ریزی هدفمند در مسیر حرکت رشد و توسعه بانک سینا

دکتر ایمانی گفت: شهر شاهرود بهشت کلان شهرنشینان به واسطه موقعیت خاص جغرافیایی، وجود منابع لایزال طبیعی و برخورداری از چندین معدن فعال است، لذا همکاران با استفاده از ظرفیت و پتاسیل مطلوب، می توانند برای جذب منابع و افزایش سهم بازار و بهبود و ارتقاء جایگاه بانک در این شهر بهره ببرند.

وی ضمن اشاره به تک شعبه ای بودن این بانک در شهر شاهرود، گفت: با توجه به شرایط امروز جامعه که شاهد توسعه روزافزون خدمات غیرحضوری هستیم، صرف وجود شعبه کارساز نیست و سعی ما بر تلاش جهت توسعه خدمات کیفی و غیرحضوری است در عین حال به منظور بهبود ترکیب مشتریان با بازاریابی مناسب و صحیح می توان نسبت به جذب مشتریان حقیقی و حقوقی منطقه اقدام نمود و ضمن معرفی بهینه محصولات و خدمات بانک در حوزه اعتباری زمینه سودآوری بیش از پیش شعبه و منطقه را رقم زد.

مدیر عامل بانک همچنین با اشاره به تولیدات و محصولات کشاورزی در این شهر، بر اعطای تسهیلات خرد با اعتبار سنجی مناسب و رعایت بهداشت اعتباری تاکید کرد.

دکتر ایمانی در ادامه با بررسی عملکرد وضعیت شعبه براساس شاخص های عملکردی، از همکاران خواست تا با تلاش مجدانه درچند ماه باقی مانده تا پایان سال در راستای جذب منابع ارزان قیمت و کسب درآمدهای غیرمشاع که تاثیر به بسزایی در کاهش قیمت تمام شده پول دارد، کوشا باشند.

گفتنی است در این سفر معاون امور شعب و مناطق و مدیران بازرسی و منطقه گلستان وسمنان مدیرعامل را همراهی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا