کد خبر: ۱۶۰۹۰۰59772
  لینک کوتاه:
اقتصادبازار

تقاضا برای خرید سکه بالا رفت

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: در طول دو روز حباب سکه افزایش یافت و از ۲۷۰ هزار تومان، امروز به ۴۴۰ هزار تومان رسید البته این حباب در ساعات مختلف متغیر است.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره اثرگذاری دلار ۳۱ هزار تومانی در بازار طلا و سکه اظهار داشت: مساله اثرگذاری افزایش قیمت ارز در بازار طلا و سکه در دوره‌های گذشته هم رخ داده و شاید باعث شود یک روز معاملات در بازار متوقف شود اما بازار دوباره به حالت عادی بر می‌گردد و در حال حاضر هم داد و ستدها در بازار روال عادی خود را دارد و بازار در جریان است.

وی ادامه داد: به طور قطع  قیمت‌ها در بازار طلا و سکه با توجه به رشد نرخ ارز افزایش پیدا کرده است در حالی که قیمت انس جهانی تغیرات زیادی نداشت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه تقاضا برای خرید سکه افزایش یافته است، گفت: از زمانی که احتمال افزایش نرخ دلار پیش بینی شد تقاضا برای خرید سکه بالا رفت و از روز گذشته  شاهد افزایش تقاضا در بازار سکه هستیم و  متقاضی خرید سکه بالا رفته‌ است.

کشتی‌آرای از رشد حباب سکه خبر داد و گفت: در طول دو روز حباب سکه افزایش یافت و از ۲۷۰ هزار تومان، امروز به  ۴۴۰ هزار تومان رسید البته این حباب در ساعات مختلف متغیر است.

وی درباره این افزایش چشمگیر حباب سکه در دو روز گفت: طبیعی است که وقتی تقاضا افزایش یابد و عرضه متناسب  میزان تقاضا نباشد شاهد افزایش حباب سکه باشیم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر با اعلام قیمت طلا و سکه امروز ۱۶ اذر ماه گفت:ا مروز نرخ اونس ۱۷۷۹ دلار، قیمت سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون تومان، سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان،سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۱۸ هزار تومان است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا