کد خبر: ۲۱۱۰۰۰64851
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران: استفاده از سیستم‌های انفورماتیک و دیجیتال بارزترین شاخصه‌های مدیریتی سال جاری صندوق تامین خسارت‌های بدنی است

به گفته دبیرکل سندیکای بیمه‌گران، استفاده از سیستم‌های انفورماتیک و دیجیتال برای کوتاه‌کردن فرایندهای رسیدگی به پرداخت خسارت از بارزترین شاخصه‌های مدیریتی سال جاری صندوق است.

همزمان با سالروز تاسیس صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور در ۲۳دی، سیدمحمد کریمی، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور با گرامیداشت این روز و قدردانی از کارکنان خدوم این نهاد، صندوق تامین خسارت‌های بدنی را یکی از پدیده‌های مبارک صنعت بیمه و ناشی از شعار آرامش و آسایش صنعت بیمه دانست و ضمن تشریح فرآیند خدمات صندوق به مردم خسارت‌دیده حوادث مشمول تعهدات این نهاد اظهارکرد: به‌واقع برای افراد معسر که دچار خسارت شده‌اند و افرادی که مقصر حادثه هستند اما به دلایل قانونی از شرکت‌های بیمه نمی‌توانند خسارت دریافت کنند، مثلاً چند روز از اعتبار بیمه‌نامه گذشته باشد، صندوق نهاد راهگشا است.

عملاً قانون جدید شخص ثالث به نوعی چرخه و زنجیره ارزش را در صنعت بیمه کامل کرده است.

این مقام مسئول نقش صندوق در کاهش زندانیان ناشی از تصادفات را مهم و جدی ارزیابی کرده و افزود: صندوق به کاهش آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی، کمک وافری کرده است.

دبیرکل سندیکای بیمه‌‎گران ایران از سهم پرداختی شرکت‌های بیمه طبق قانون بیمه شخص ثالث به صندوق یاد کرد و افزود: شرکت‌های بیمه به میزان ۸درصد از بیمه‌نامه شخص ثالث به حساب صندوق واریز می‌کنند و خوشبختانه در همین راستا عملکرد صندوق بسیار مطلوب بوده و انسجام بسیار خوبی داشته است.

حضور بهزاد‌پور درصندوق تامین خسارت بدنی کشور بسیار مغتنم است، توجه ایشان به کوتاه‌کردن فرآیندهای پرداخت خسارت و استفاده از سیستم‌های انفورماتیک و دیجیتالی که بحث روز صنعت بیمه است دو شاخصه مدیریتی دوران ایشان است.

کریمی با تاکید بر معرفی صندوق و خدمات آن به مردم عنوان کرد: باید به بیمه‌گزاران این اطمینان داده شود که صنعت بیمه نسبت ‌به تکالیف خود و رفع چالش‌های اجتماعی این حوزه جدیت دارد.

دبیرکل سندیکای بیمه‌‎گران ایران در پایان با تاکید بر نقش صیانت و ضمانت بر عملکرد شرکت‌های بیمه بعنوان وظیفه مهم صندوق افزود: اگر شرکت بیمه‌ای در اثر ورشکستگی یا مشکلاتی در این زمینه نتواند به تعهدی که در قبال بیمه‌گزاران دارد عمل کند، صندوق تامین خسارت‌های بدنی تضمینی بسیار جدی برای اساس بیمه‌گری و شرکت‌های بیمه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا