کد خبر: ۰۷۰۸۹۹5543
  لینک کوتاه:
روزنامهبازرگانی

دستگیری ۱۹ نفر در شبکه مجرمانه صادرات ۷۰ کارتن‌خواب

۱۹ نفر از شبکه مجرمانه‌ای که با استفاده از کارت‌های بازرگانی ۷۰ نفر از افراد کم‌بضاعت اقدام به صادرات کرده بودند، وزارت اطلاعات آنها را بازداشت و تحویل مقامات قضایی داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ۱۹ نفر از شبکه مجرمانه‌ای که با استفاده از کارت‌های بازرگانی ۷۰نفر از افراد کم‌بضاعت اقدام به صادرات کرده بودند به وسیله وزارت اطلاعات بازداشت و تحویل مقامات قضایی شدند.

گفته می‌شود در خصوص پرونده ۲۵۰فردی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصاد برنگردانده بودند، شبکه مجرمانه‌ای با گزارش وزارت اطلاعات در استان خراسان رضوی شناسایی شد که با استفاده از کارت‌های بازرگانی اشخاص بی‌بضاعت اقدام به فعالیت‌های بازرگانی از جمله صادرات می‌کردند.

به ‌موجب این خبر در نهایت تمام اعضای این شبکه مجرمانه شامل ١٩نفر دستگیر و به زندان اعزام شدند. این شبکه مجرمانه کارت‌های بازرگانی ۷۰نفر را در اختیار داشتند که جزء لیست ۲۵۰نفره‌ای‌اند که بانک مرکزی از آن‌ها شکایت کرده است، این ۷۰نفر یک‌میلیارد و ۴۰۰میلیون یورو تعهد ارزی دارند.

به گزارش تسنیم، پیش از این عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی درباره معرفی صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه گفته بود: در دو سال گذشته پرونده ۲۵۰نفر به قوه قضاییه ارجاع شده است، این افراد با حدود هفت میلیارد دلار بدهی حتی یک دلار ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانده‌اند و از تولیدکنندگان نیز محسوب نمی‌شوند.

وی افزوده بود: ۷۰نفر از افراد بازداشتی بر اساس آخرین اعلام وزارت اطلاعات کارتن‌خواب از اقشار ضعیف و روستایی بودند که با کارت یک‌بارمصرف صادرات انجام داده‌اند.

بعد از آن نیز شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به همتی رئیس بانک مرکزی خواستار اعلام اسامی بازرگان‌هایی شد که ۷میلیارد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازنگردانده‌اند و ۷۰ نفر از آنها کارتن‌خواب هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا