کد خبر: ۱۴۰۶۰۰44864
لینک کوتاه:
اقتصاداقتصاد کلاندولت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور: باید درآمد خانوار ایرانی را بالا ببریم

میر کاظمی گفت: باید درآمد خانوار ایرانی را بالا ببریم و ما می‌توانیم منابع را اثربخش کنیم و این به دست مدیران سازمان برنامه استان‌ها انجام می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل  سازمان برنامه و بودجه، مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در اولین نشست مجازی با روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها گفت: تنظیم بودجه ۱۴۰۱ را بر اساس مقتضیات کشور، اسناد بالادستی و توجه ویژه به برنامه در دستور کار داریم.

میرکاظمی با بیان اینکه بودجه، شکل دهنده اقتصاد و ضمانت کننده اهداف عالی کشور است، افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری و اسناد بالا دستی، تاکید بر تغییر ساختار و اثربخش کردن بودجه دارند؛ بنابراین ادامه روند فعلی به مصلحت کشور نیست و باید در ساختار بودجه بازنگری شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: شروع دولت سیزدهم بهترین فرصت است تا ایده‌های منطبق بر اسناد را به روش‌های اجرایی تبدیل کنیم.

در شرف تدوین برنامه هفتم توسعه هستیم

وی با اشاره به اینکه در شرف تدوین برنامه هفتم توسعه هستیم، افزود: تغییر، یک ضرورت است و این تغییر باید عاقلانه و همراه با برنامه باشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه ما میتوانیم منابع را اثربخش کنیم ادامه داد: در سیاست اقتصاد مقاومتی استفاده بهینه از منابع تاکید شده است.

میرکاظمی ادامه داد: هرجای کشور موضوعات با حساسیت دنبال شده و مشکلات مورد رصد و پیگیری قرار گرفته به نتیجه مطلوب رسیده‌ایم. در برنامه ۱۴۰۱ تاکید اصلی بر تحقق رشد اقتصادی است و سهم هر یک از بخش‌ها را مشخص و برای آن منبع درنظر میگیریم بطوری که قابل رصد و متضمن تحقق اهداف عالی اقتصاد باشد.

هنر مدیر جذب منابع است

وی با بیان اینکه در برنامه و بودجه سال آینده حساسیت روی درآمد نیز افزایش خواهد یافت، ادامه داد: باید مدیران ما نسبت به درآمد دستگاه ها، استان و شهرستان‌ها حساس باشند و هنر مدیر این است که جذب منابع کند.

انجام برخی پروژه‌ها در سطح کشور میبایست از طریق فاینانس داخلی و خارجی صورت گیرد و همه در قبال این برنامه مسئولیت می یابد.

میرکاظمی با بیان اینکه اولویت اول کشور درست شدن اقتصاد است، ادامه داد: حتما باید به گونه ای حرکت کنیم که فشار زندگی مردم کمتر شود. باید درآمد خانوار را بالا ببریم و ما می توانیم منابع را اثربخش کنیم و این به دست شما همکاران در سازمان انجام می شود.

بنابر این گزارش، در پایان این نشست که با حضور روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها به صورت مجازی برگزار شد تعدادی از روسای استان‌ها با اشاره به مشکلات موجود راهکار‌هایی را برای پیشبرد برنامه‌های سازمان ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا