کد خبر: 191201123593
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

رشد ۱۶۸۶ درصدی تسهیلات حمایت از خانواده پست بانک

اداره کل اعتبارات پست بانک ایران در جلسه قرارگاه جوانی جمعیت بانک که با حضور مدیرعامل برگزار شد، اعلام کرد: اعطای تسهیلات تکلیفی ماده ۶۹ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در بانک، طی دو ماهه، پایان آذرماه تا انتهای بهمن ماه سال جاری، بیش از یک هزار و ۶۸۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، همچنین در همین بازه زمانی پرداخت تسهیلات مسکن به خانوارهای دارای فرزند سوم تازه متولد شده نیز ۴۶۱ درصد رشد را نشان می‌دهند.

بر اساس این آمار، تا پایان آذرماه سال جاری ۱۲ هزار ۵۸۶ فقره تسهیلات ازدواج در پست بانک ایران پرداخت شده بود که این رقم با رشدی ۶ درصدی در طی دو ماه و در پایان بهمن ماه به ۱۳ هزار و ۳۱۳ فقره افزایش یافت.

بر اساس مصوبات قرارگاه جوانی جمعیت پست بانک ایران، با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی برای فرزندآوری بانک به کارکنانی که فرزند سومشان متولد می‌شود مبلغ ۵۰ میلیون ریال پاداش پرداخت می‌کند.

 همچنین در این جلسه، با هدف حمایت و تشویق جوانان به ازدواج، طرح تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی متاهل بانک به ستاد قرارگاه جوانی جمعیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد و مقرر شد، پست بانک ایران شرایط ویژه‌ای را برای کاهش مراحل اخذ تسهیلات ازدواج و فرزندآوری به کارکنان خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که از طرف معاونت توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع وزارت معرفی می‌شوند، فراهم کند.

بر اساس این گزارش، در کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیک نیز مصوب شد، تبادل اطلاعات بین دستگاه‌های متولی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، بصورت کاملا الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری والدین انجام شود.

همچنین در این جلسه اعلام شد، سازمان فناوری اطلاعات به عنوان متولی اجرای پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بر اساس قانون موظف شد، تمهیدات لازم را برای انتخاب بانک عامل و صندوق سرمایه‌گذاری خرید سهام، به نام فرزند تازه متولد شده، فراهم کند.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا