کد خبر: ۲۳۰۹۰۰60784
  لینک کوتاه:
اقتصاد کلان

روند صعودی طلا متوقف شد

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در واکنش به عوامل متضاد شامل بازده پایین‌تر اوراق قرضه و دلار قوی‌تر، تغییر چندانی نداشت.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری بدون تغییر ماند و در ۱۷۸۷ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۸۷ دلار و ۹۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۷۸۸ دلار و ۳۰ سنت بسته شده بود.

به گفته ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی شرکت دیلی فارکس، بازار منتظر نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکاست و این فلز ارزشمند به دلیل عوامل متضاد شامل بازده پایین‌تر اوراق قرضه و دلار قوی‌تر، در بازه محدودی حبس شده است.

ارزش دلار در معاملات روز جاری قوی‌تر شد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد اما بازده اوراق خزانه آمریکا نزدیک به پایین‌ترین رکورد یک هفته اخیر که در معاملات روز قبل به آن نزول کرده بود، ماند.

بانک مرکزی آمریکا روز سه شنبه نشست سیاست پولی دو روزه خود را آغاز می کند و انتظار می رود در پایان این نشست، تعدیل سریع‌تر برنامه خرید اوراق قرضه را اعلام کرده و زمینه را برای افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره در سال میلادی آینده مهیا کند.

تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخهای بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می دهد.

نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی انگلیس و بانک مرکزی ژاپن هم هفته جاری برگزار می شود.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا و قیمتهای نفت به دلیل نگرانی از تبعات شیوع واریانت اُمیکرون که روی اعتماد سرمایه گذاران تاثیر منفی گذاشت، نزول کردند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۲۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۹۳۲ دلار و ۷۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۶۸۸ دلار و ۹ سنت رسید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا