کد خبر: ۱۱۰۸۹۹5877
لینک کوتاه:
جامعه و فرهنگروزنامه

سایت‌های ناقض مالکیت معنوی  نمایش خانگی مسدود شدند

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی(ساترا) پس از دریافت شکایت شرکت دارای حق پخش قانونی سریال «آقازاده»، ۱۵ سایت و اپلیکیشن (نرم‌افزار) منتشرکننده غیرمجاز این سریال را مسدود کرد.

به گزارش روابط عمومی ساترا، سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، شرکت دارای حق پخش سریال آقازاده شکایتی مبنی بر انتشار غیرقانونی سریال، توسط تعدادی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به معاونت تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا ارائه کرد.

بر اساس این شکایت، حق پخش سریال در اختیار این شرکت بوده ولی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی به صورت غیرقانونی اقدام به انتشار آن کرده و موجب ایجاد خسارت به مالکان و صاحبان محتوا شده‌اند.

در پی وصول این شکایت، معاونت تدوین مقررات و امور حقوقی پس از بررسی ادله ارائه شده و برقراری ارتباط با رسانه‌های متخلف، در نهایت به علت اهمیت مالکیت فکری و حقوق صاحبان آثار و فعالان صنعت صوت و تصویر و به منظور ایجاد بازار سالم، نسبت به مسدودسازی سایتهای متخلف اقدام کرد.

از این پس افراد یا شرکت‌های دارای حق مالکیت فکری محتواهای صوتی و تصویری می‌توانند با فرآیندهای ساده‌تر و سریع‌تری نسبت به احقاق حقوق خود و برخورد با رسانه‌های غیرمجاز منتشرکننده آثار خود در فضای مجازی، اقدام کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا