کد خبر: ۰۷۱۲۰۰71483
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمه

ضرورت جدیت بیشتر برای جذب منابع و پیگیری وصول مطالبات

رئیس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن می‌گوید انتظار ما در در روزهای پایانی سال این است که همه همکاران با جدیت بیشتری به دنبال وصول مطالبات غیر جاری بانک از مشتریان مخصوصا مشتریان ارزی باشند و درست است که در سال جاری در بسیاری شاخص‌ها بیش از حد انتظار ظاهر شده‌ایم اما باز هم نیازمند این هستیم که جایگاه بانک را ارتقا داده و همچون گذشته الگوی شبکه بانکی باشیم.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صنعت و معدن، اصغر پاک طینت، در نشست سراسری مدیران بانک صنعت و معدن با موضوع هم‌اندیشی و تبیین سیاست‌های بانک که با حضور مدیرعامل، عضو هیأت مدیره و اعضای هیأت عامل و ارتباط ویدئوکنفرانس با مدیران ستادی و استانی این بانک برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت انتخاب و انتصاب شایسته دکتر خورسندیان به سمت مدیرعاملی این بانک، اظهار کرد: دکتر خورسندیان با اندوخته تجربه و دانشی که دارند می‌توانند در این اوضاع حساس بانک را به خوبی مدیریت کنند.

رئیس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن خاطر نشان کرد: انتظار داریم جذب منابع افزایش یابد و جایگاه بانک در تمامی زمینه‌ها در بین بانک‌های دولتی و خصوصی کشور ارتقاء یافته و در کاهش تعهدات ارزی  نیز از وضع بهتری برخوردار شویم.

پاک طینت از تمامی واحدهای ستادی و شعب بانک خواست تا نسبت به وصول مطالبات با جدیت و حساسیت بیشتری عمل کنند و تأکید کرد:  وصول مطالبات هنوز هم یکی از ارزان ترین منابع برای بانک به شمار می‌رود که اگر به صورت کارشناسانه و حرفه‌ای در این خصوص عمل نماییم راهکارهای عملی و مناسبی برای بررسی شرایط مشتریان بدهکار و وصول طلب بانک خواهیم یافت.

او ادامه داد: ضرورت دارد تا برای آموزش همکاران و بروزرسانی دانش و تجارب آنان در همه زمینه های تخصصی وارد عمل شویم و خوشبختانه ۹۰درصد کارکنان بانک صنعت و معدن دارای تحصیلات دانشگاهی و مدارج علمی مختلف هستند که این امر در ارتقا و بهبود فعالیت بانک نمود یافته و در سال جاری در تمامی شاخص های عملکردی رشد قابل توجهی را شاهد بوده‌ایم؛ در مدت زمان ۱۱ ماهه امسال در بسیاری از شاخص‌های یادشده بیشتر از حد انتظار و برنامه تدوین شده ظاهر شده‌ایم که این موفقیت مرهون تلاش تمامی همکاران در همه بخش‌های صف و ستاد است و از تلاش همه این عزیزان کمال قدردانی را دارم.

تغییرات مثبت و پیشگام بودن رمز رشد و بالندگی بانک در دنیای رقابتی امروز

 

حسین عسکری، عضو هیأت مدیره این بانک نیز با اشاره به انتصاب شایسته دکتر خورسندیان به عنوان مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان کرد: بروز تغییر، نشانه رشد سازمان است و اگر تغییر اتفاق نیفتد نباید انتظار افزایش تجربه و حصول نتایج مثبت را داشته باشیم.

تغییر در تمامی زمینه ها مانند تغییر مدیریت، تغییر فرهنگ و رویکرد سازمان، جزء ضرورت حیات یک سازمان است و اجتناب از آن هر مجموعه ای را تنزل می‌دهد و در محیط رقابتی امروز همواره نیازمند ایده‌های نو و بکارگیری روش‌های نوین برای پیشرفت هستیم.

عضو هیأت مدیره بانک افزود: بهبود در نوآوری خدمات بانکی، افزایش مشارکت و حساسیت همکاران نسبت به جایگاه و وضع بانک، جانشین‌پروری و انتقال دانش و تجربیات، افزایش تعهد و رضایت سازمانی و در نهایت افزایش تفویض اختیارات و چابکی بانک و کاهش تمرکز که در سال‌های گذشته در بانک به انجام رسید، در سال آینده نیز از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین سیاست‌های بانک به شمار می‌رود.

عسکری تصریح کرد: بهبود فرآیندهای اصلی بانک نظیر ارزیابی، نظارت، وصول مطالبات، جذب منابع، توسعه مهارت‌های تخصصی کارکنان و ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان باید در اولویت قرار گیرد.

او همچنین ضمن قدردانی از همکاران به دلیل عملکرد مطلوب در ارتقای  شاخص‌های بانک از تمامی کارکنان خواست در این روزهای پایانی سال مستندات مورد نیاز مدیریت مالی را در اختیار آنان قرار دهند تا با تشریک مساعی همه بخش‌های مرتبط، مجمع بانک به موقع و در زمان مقرر برگزار شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا