کد خبر: ۰۶۱۲۹۹17008
لینک کوتاه:
دسته‌بندی نشده

مجلس کسر مالیات ۱۰ درصد علی‌الحساب از حق‌الزحمه پزشکان در سال ١۴٠٠ را تصویب کرد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای کلیه مراکز درمانی را مکلف کردند ده درصد (۱۰%) از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکی پزشکان را به عنوان علی‌الحساب مالیات کسر کنند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان‌ مجلس در جلسه علنی روزگذشته (سه‌شنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی ردیف ۱ بند ح تبصره ۶ ماده واحده را به تصویب رساندند که براساس آن، کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکت‌های دولتی مکلفند ده درصد (۱۰%) از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکی پزشکان که به موجب دریافت وجه صورتحساب‌های ارسالی به بیمه‌ها و یا نقداً از طرف بیمار پرداخت می‌شود به عنوان علی‌الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ۴۸ ماه بعد از وصول مبلغ صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

مالیات علی‌الحساب این بند شامل کلیه پرداخت‎ هایی که به عنوان درآمد حقوق و کارانه مطابق جزو (۲) بند (الف) تبصره (۱۲) این قانون پرداخت و مالیات آن کسر می‎شود، نخواهد بود. حکم ماده (۱۹۹) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳ / ۱۲ /۱۳۶۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی در اجرای این بند جاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا