همسان‌ سازی حقوق مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی دائمی می‎ شود

  کد خبر: ۰۴۰۳۰۰29054
  لینک کوتاه:

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌ بگیر تامین اجتماعی کشور، از تصمیم مهمی در خصوص ارائه لایحه دائمی شدن همسان‌ سازی حقوق مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی و سایر صندوق‌ ها گرفته شد.

علی اصغر بیات در گفت‎وگو با مهر، اظهار کرد: روز دوشنبه جلسه‌ای با حضور اعضای هیات رئیسه کانون عالی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و رؤسا و نمایندگان دستگاه‌ها و صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری در سازمان برنامه و بودجه برگزار و تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

وی گفت: بر اساس صورت جلسه تنظیمی دولت مکلف است حداکثر ظرف ۵ سال ضمن تادیه کامل بدهی‌های خود به سازمان تأمین اجتماعی تعهدات جاری خود را در قبال بیمه‎شدگان شاغل این سازمان در لوایح بودجه سنواتی منظور کند.

بیات ادامه داد: همچنین سازمان تأمین اجتماعی مکلف است بر اساس مصوبات هیأت امنا از محل منابع خود از جمله موارد مندرج در بند قبلی نسبت به متناسب‎سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‎بگیران اقدام کند.

وی افزود: بر این اساس مستمری حداقل‎بگیران تأمین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه بیمه پردازی نباید از حقوق حداقل‎بگیران بازنشستگان کشوری که ۳۰ سال سابقه دارند، کمتر باشد و حقوق مستمری‎بگیران سایر سطوح نیز به صد در صد نسبت مستمری زمان برقراری به حداقل دستمزد زمان برقراری مصوب شورای عالی کار خواهد رسید.

بیات در پایان خاطرنشان کرد: با دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‎ بگیران تأمین اجتماعی که در قالب طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد، یکی از مهمترین دغدغه‌های این قشر شریف پس از سال‌ها برطرف می‌شود.

خروج از نسخه موبایل