کد خبر: ۱۵۰۶۰۰45123
لینک کوتاه:
آموزشجامعه و فرهنگروزنامهسلامت و رفاه

وزیر بهداشت اعلام کرد: کارت واکسن، شرط حضور دانشجویان در کلاس‌ها

وزیر بهداشت، واکسیناسیون را تنها راه حل اداره شرایط کنونی دانست و با بیان اینکه برای رفع کمبود واکسن از تمامی کانال‎ها اقدام شده است، گفت که در آینده تمامی خدمات با کارت واکسن ارائه خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روزگذشته ضمن بازدید از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران در نشستی که با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه تشکیل شد، حضور یافت.

بنابر اعلام وبدا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشستی که با حضور عباسعلی کریمی رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران در محل این دانشگاه برگزار شد با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران نماد آموزش و پژوهش کشور بوده و به همین دلیل انتظارات از این دانشگاه بیشتر است، گفت: قدمت، هویت ایجاد می‌کند و ما هویت را از تاریخ غنی کشورمان داریم.

باید توجه خود را بیشتر به حوزه بهداشت معطوف کنیم

عین ‎اللهی با تاکید بر اینکه با خودباوری و هویت می‎توانیم کشور را جلو ببریم، بیان کرد: مهم ترین رکن آموزش، نیروی انسانی و هیات علمی است.

وزیر بهداشت، اولویت را حوزه بهداشت دانست و در این خصوص گفت: درمان بسیار پرهزینه است در همین راستا باید توجه خود را بیشتر به حوزه بهداشت معطوف کنیم.

عین‎اللهی با تاکید بر اینکه در تاریخ کشورمان هر زمان که از ظرفیت مردم استفاده شده، موفق بوده‎ایم، گفت: باید با همراهی مردم و استفاده از همه ظرفیت‎های موجود از پیچ تاریخی که در آن قرار داریم، عبور کنیم.

تنها راه اداره شرایط کنونی واکسیناسیون است

وی در ادامه موتور محرکه دانشگاه را فرهنگ دانست و با بیان اینکه اکنون ما با شرایطی مواجه هستیم که در طول تاریخ کشور کم نظیر بوده است، گفت: مهمترین و شاید تنها راه حل برای اداره شرایط کنونی، واکسیناسیون است. در شروع کار دولت با کمبود واکسن مواجه شدیم که برای رفع این معضل به صورت شبانه‎روزی از همه کانال ها اقدام کرده‎ایم.

واکسیناسیون سرعت نیابد، آبان با موج جدید بیماری مواجه خواهیم شد

وی با تاکید بر اینکه در چرخه واکسیناسیون باید از تمام ظرفیت مجموعه‎هایی همچون شهرداری، سپاه، بسیج، هلال‎احمر و آموزش و پرورش استفاده کنیم، ادامه داد: علی رغم آنکه شرایط واکسیناسیون در شهرستان‎ها بالنسبه مطلوب است اما در تهران کماکان با مشکلاتی مواجه هستیم، این نکته را باید مدنظر داشته باشیم که اگر روند واکسیناسیون سرعت نیابد در آبان با موج جدید بیماری با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

تمامی خدمات با کارت واکسن؛ در آینده

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در آینده تمامی خدمات با کارت واکسن ارائه خواهد شد، افزود: همان طور که اعلام شد افرادی که هر دو دز واکسن را دریافت کرده‎اند، می‎توانند با لحاظ شرایط در مراسم اربعین در کربلا شرکت کنند.

کارت واکسن؛ شرط ورود دانشجویان به کلاسها

وی با تاکید بر استفاده از توانمندی دانشجویان در روند واکسیناسیون به چگونگی روند آموزش دانشجویان در سال تحصیلی جدید اشاره و اظهار کرد: بازگشایی دانشگاه‎ها مساله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و البته شرط ورود دانشجویان به کلاس‎ها باید کارت واکسن باشد.

استفاده از روش ترکیبی برای بازگشایی دانشگاه‎ها

عین‎اللهی تصریح کرد: باید از روش ترکیبی برای بازگشایی دانشگاه‎ها استفاده شود، هیچ کلاسی نباید صرفا به صورت مجازی برگزار شود و متعاقبا خانواده مدافعان سلامت و خانواده‎های دانشگاهیان نیز باید واکسینه شوند.

در ادامه نشست، کریمی ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت دانشگاه به ضرورت تغییر تقسیم‎بندی و مدل ارائه خدمات بهداشتی در تهران، اصلاح ساختار شبکه بهداشتی تهران تاکید کرد.

گفتنی است؛ در این نشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه به موضوعات مختلفی همچون مجموع اقدامات انجام شده در دوران شیوع کرونا، چگونگی فعالیت بیمارستان‎های زیرمجموعه دانشگاه، تعداد تخت‎های بیمارستانی موجود و نحوه خدمات‎رسانی به بیماران و اقدامات پیش رو اشاره کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا